Тегеран: мітинг солідарності зі сльозогінним газом

Іранські силовики розігнали антиурядову акцію протесту у Тегерані, учасники якої також намагалися висловити підтримку єгиптянам та тунісцям.

Масові акції протесту, що тривали в Єгипті 18 днів, призвели до відставки президента Хосні Мубарака.

Копирайт изображения Reuters
Image caption В Ірані демонстранти за прикладосм тунісців та єгиптян вимагають змін

Проти демонстрантів у столиці Ірану поліція застосувала сльозогінний газ.

Кореспондент Бі-Бі-Сі Мохсен Асгарі, який теж потерпів його дії, повідомляє, що протестувальники вийшли також на вулиці міст Ісфахан та Шираз, а центрі Тегерана панує хаос.

Відбуваються сутички між протестувальниками та поліцією. Багато людей заарештовано.

Про домашнім арештом перебувають лідери іранської опозиції: колишнього прем'єр-міністра Хусейн Мусаві та екс-спікер парламенту Мехді Каррубі. Обидва оскаржили результати президентських виборів 2009 року, коли було переобрано Махмуда Ахмадінежада.

За твердженням опозиції за останні шість місяців в країні, начебто, загинуло понад 80 прихильників опозиційного руху.

Офіційний Тегеран ці цифри спростовує. Щодо домашнього арешту опозиціонерів, то влада переконує, що це був запобіжний захід, аби не допустити їхньої участі у забороненій акції протесту.

Тим часом участь тисячі людей, проігнорувавши заборону, зібралися на столичній площі Азаді. Розганяли їх поліцейські у формі та цивільному за підтримки військових Республіканської гвардії. За непідтвердженими даними сотні людей заарештовано.

Поліція оточила також будівлю Тегеранського університету та Університету Шариф, а також резиденцію колишнього президента Мохамеда Хатамі і голови міської ради Тегерану, екс-міністра внутрішніх справ Абдулли Нурі.

У столиці Ірану посилено заходи безпеки, заблоковано інтернет і мовлення деяких супутникових інформаційних телеканалів.

Офіційний Тегеран заявляє про підтримку масових демонстрацій в Єгипті та Тунісі.

Водночас спробу місцевої опозиції провести акцію солідарності із народами північної Африки називає "політичною провокацією".

Новини на цю ж тему