Починається суд над екс-посадовцем Іващенком

Валерій Іващенко
Image caption Тут Валерій Іващенко ще на волі і при посаді

Печерський районний суд Києва має у понеділок розпочати розгляд кримінальної справи проти Валерія Іващенка, який за прем'єрства Юлії Тимошенко був заступником міністра оборони. Його звинувачують у зловживанні службовим становищем при продажі державного підприємства міністерства оборони Феодосійський судномеханічний завод, розташованого у Криму.

За словами адвоката екс-урядовця Бориса Нечипоренка, попереднє засідання у тій справі призначене на 14 лютого.

У чому кримінал

Досудове слідство встановило, що у листопаді 2009 року пан Іващенко, який після відставки міністра оборони Юрія Єханурова виконував обов'язки міністра, допустив, як вважають слідчі, зловживання службовим становищем. А саме, порушивши низку законів та підписавши план продажу цілісного майнового комплексу Феодосійського судномеханічного заводу, як вважають слідчі, завдав збитків державі на понад 17 мільйонів гривень.

Преса в Україні писала, що майно підприємства було реалізоване на користь одного із депутатів Блоку Юлії Тимошенко.

У квітні 2010 року команда президента Януковича звільнила Іващенка з посади у міноборони, а 21 серпня його затримали за підозрою у зловиживання службовим становищем.

24 серпня 2010 року Іващенко був заарештований і відтоді перебуває у Лук‘янівському СІЗО. Справу проти нього порушила і розслідувала військова прокуратура.

Не лише Іващенко

Валерій Іващенко є одним із колишніх високопосадовців, яким зацікавилося слідство.

Нині у СІЗО в Києві перебувають також екс-начальник Державої митниці Анатолій Макаренко, один із колишніх керівників компанії Нафтогаз Ігор Діденко та екс-міністр МВС Юрій Луценко.

Колишній міністр економіки Богдан Данилишин, якого на прохання української влади шукав Інтерпол, отримав притулок у Чехії. У розшук оголошено екс-голову Державного резерву Михайла Поживанова та колишню голову Держказначейства Тетяну Слюз.

Як заявив недавно сам Поживанов, він нині мешкає в Австрії, де отримав дозвіл на проживання і роботу.

Юлія Тимошенко, перебуваючи в Україні на волі, постійно ходить на допити в Генеральну прокуратуру. Арешти своїх колишніх підлеглих вона вважає політичними переслідуваннями та способом чинної владної команди ослабити опозицію.

Новини на цю ж тему