Клінтон підтримала іранських демонстрантів

Гіларі Клінтон Копирайт изображения AP
Image caption Гіларі Клінтон закликала іранську владу "відкрити" політичну систему

Американський держсекретар Гіларі Клінтон висловила підтримку тисячам прихильників опозиції в Ірані, які взяли участь в антиурядових демонстраціях у понеділок.

Пані Клінтон сказала, що вони "заслуговують мати ті самі права, як і борці за демократію в Єгипті". Вона наголосила, що Іран повинен "відкрити" свою політичну систему.

Після акцій протесту у кількох іранських містах затримали десятки демонстрантів, а багато опозиційних лідерів перебувають під домашнім арештом.

Згідно з повідомленнями, під домашнім арештом зокрема перебувають колишній прем'єр-міністр Хусейн Мусаві та екс-спікер парламенту Мехді Каррубі. Обидва оскаржили результати президентських виборів 2009 року, коли було переобрано Махмуда Ахмадінеджада.

За твердженням опозиції, за останні шість місяців у тій країні загинули понад 80 прихильників опозиційного руху.

Тегеран ці цифри спростовує. Щодо домашнього арешту опозиціонерів, то влада переконує, що це був запобіжний захід, аби не допустити їхньої участі у забороненій акції протесту.

Політична провокація

У понеділок іранські силовики розігнали антиурядову акцію протесту у Тегерані, учасники якої також намагалися висловити підтримку єгиптянам та тунісцям.

Масові акції протесту, що тривали в Єгипті 18 днів, призвели до відставки президента Хосні Мубарака.

Іран заявляв про підтримку масових демонстрацій у Єгипті та Тунісі.

Водночас, спробу місцевої опозиції провести акцію солідарності із народами Північної Африки він назвав "політичною провокацією".

Новини на цю ж тему