Дружина-українка як приз на конкурсі

Популярна новозеландська радіостанція оголосила конкурс, переможець якого вирушить до України шукати собі дружину. Цю ініціативу скритикували і тамтешні громадські активісти, і представники української громади в Новій Зеландії, назвавши ганебною. Хоча самі організатори порадили ставитися до конкурсу та головного призу - з гумором.

Image caption Чи знайде новозеландець дружину в Україні?

Новозеландська радіостанція "The Rock", яка за даними засобів масової інформації, має найбільшу в Новій Зеландії чоловічу аудиторію, оголосила конкурс "Виграй дружину". Переможець отримає дві тисячі новозеландських доларів готівкою та оплачену подорож до України на дванадцять днів, щоби вибрати собі дружину за допомогою агенції Ендлес Лав, назва якої перекладається як "Безкінечна любов". Як розповідають у шлюбних агенціях, українки дуже популярні серед іноземців, зокрема з Австралії та Нової Зеландії. Керівник однієї з таких агенцій Аліна Абакумова розповіла Бі-Бі-Сі, чому чимало іноземців шукають дружину саме в Україні.

"Дійсно, склався образ української жінки як дуже сімейної. Але, крім того, вони дуже захоплюються тим, що наші жінки - господині та гарно виглядають, але багато з них мають амбіції, працюють, багато чим цікавляться: спорт, музика, танці, малювання, співи - все, що завгодно. І це їм дуже подобається".

Конкурс новозеландської радіостанції викликав бурхливу критику. Так, екс-депутат тамтешнього парламенту Сью Бредфорд, закликала припинити його, назвавши це "комерціалізацією найважливіших людських стосунків". Обурення висловила і голова Української асоціації Нової Зеландії Наталя Пошивайло-Таулер.

Вона поскаржилася до посольства України, а сама асоціація також надіслала скаргу до Департаменту стандартів мовлення Нової Зеландії. Пані Пошивайло-Таулер називає кампанію "образою" та "ганебною рекламною витівкою" і скаржиться, що її саму постійно запитують, як вона потрапила до Нової Зеландії - часом не через Інтернет? Обурення таким ставленням до України та її громадянок не раз висловлювали активістки з організації Фемен, проводячи акції під гаслом: Україна - не бордель.

Як у вас з почуттям гумору?

Марія Ясеновська, президент Харківської обласної фундації "Громадська альтернатива", погоджується, що Україна останнім часом стала привабливою для секс-туристів:

"Зараз так склалося, що, дійсно, в Україну досить легко приїхати: для мешканців багатьох західних країн не потрібні візи. І, дійсно, з цього боку Україна така країна, яка може бути привабливою саме для секс-туризму також. І, крім того, економічна ситуація в Україні дуже часто штовхає дівчат до такого способу заробляти гроші".

Втім, власниця шлюбної агенції Аліна Абакумова каже, що негативне ставлення до знайомств українок з іноземцями спричинили не такі агенції, як її власна, а різноманітні сайти чи служби знайомств, які мають зовсім інші цілі.

"На жаль, існують такі агенції, робота яких спрямована не на укладення шлюбів, а ось на такий тур-бізнес. Вони існують, і їх дуже часто плутають з такими, як наше. Я хочу сказати, що треба розрізняти ці речі - це зовсім різні види бізнесу, послуг".

Програмний директор новозеландського радіо "The Rock" Бред Кінг радить поставитися до кампанії "Виграй дружину" з гумором. За його словами, організатори нікого не змушують їхати в Україну за жінкою чи одружуватися, а більшість учасників ставляться до конкурсу як просто до можливості виграти безкоштовну подорож у далеку країну.