США фінансуватимуть інтернет-активних дисидентів

Уряд Сполучених Штатів цього року виділить 25 мільйонів доларів на підтримку політично активних діячів Інтернету в країнах, де порушуються громадянські права.

Image caption Учасники антиурядових демонстрацій в Єгипті передавали інформацію через сайт мікроблогів Twitter

Держсектретар США Гіларі Клінтон сказала, що такі активісти отримають технологічну підтримку, яка дозволить їм стояти на крок попереду цензорів.

За словами пані Клінтон, соціальні мережі, на зразок Twitter та Facebook, надають людям можливість для самовираження, і зворотного шляху для зростання соціально активної інтернет-спільноти немає.

Країни, що намагалися обмежити інтернет-спілкування, муситимуть заплатити високу ціну, заначила Гіларі Клінтон:

"Ми вважаємо, що уряди, які звели бар'єри на шляху свободи в інтернеті – чи то через технічні фільтри, чи через атаки на тих, хто здійснює свою право на висловлювання і збори онлайн – врешті-решт самі виявляються затисненими.

Вони зіткнуться з дилемою диктатора, і муситимуть обирати: чи дозволити стінам впасти чи заплатити високу ціну за те, аби вони лишились".

Впродовж кількох останніх тижнів антиурядові протести, організовані за допомогою інтернету та мобільних телефонів, сколихнули Близький Схід, усунувши президентів Тунісу та Єгипту від влади.