Українці в Лівії ''у безпеці'' і не повертаються

Тріполі Копирайт изображения AP
Image caption У Тріполі були масові проурядові демонстрації. Антиурядові - у Бенгазі. Влада блокує Інтернет

Попри масові заворушення у Лівії, близько трьох тисяч українців, які працюють у тій країні, за повідомленнями, поки що не хочуть повертатися додому.

Громадяни України, які живуть в Лівії, переважно працюють лікарями та медсестрами.

За даними українського посольства, безпеці громадян України наразі нічого не загрожує, позаяк лікарні, в яких вони працюють, охороняються урядовими військами.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption За даними сайту Wikileaks, крім жіночої гвардії, лідера Лівії Каффафі скрізь супроводжує і медсестра-українка

"Наших лікарів та медсестер привозять на роботу і відвозять додому. Вони тут шановані люди. За час заворушень ми не отримали жодного прохання про допомогу," - заявив представник українського посольства у Лівії Олександр Рябцев.

За словами українців, із якими вдалося зв’язатися журналістам "Комсомольської правди в Україні", попри масові протести і заворушення в країні, додому вони повертатися не збираються.

Лікарі, з якими говорили журналісти, кажуть, що останнім часом лікарні працюють у посиленому режимі, оскільки доводиться надавати допомогу пораненим.

Протести в Лівії: 84 загиблих

Правозахисники кажуть, що внаслідок безпорядків у Лівії за останні кілька днів загинули 84 людини.

Кореспондент Бі-Бі-Сі припускає, що жертв може бути більше.

Антиурядові демонстрації переважно відбуваються в другому за розміром місті Бенгазі, де проти демонстрантів неодноразово застосовували силу.

Читати: Країни Близького Сходу і масові протести

Очевидці кажуть про бойові дії на вулицях. Також повідомляють, що африканські солдати, яких винаймає лівійський уряд, вдавалися до мародерства та били демонстрантів.

Повідомляють також про протести в низці інших міст, але в столиці Тріполі безпорядків немає.

Лівійська влада блокує Інтернет і зруйнувала наметове містечко учасників протестів у Бенгазі.

Лівія стала ще однією арабською країною, де розпочалися масові акції протесту. Учасники цих акцій вимагають відставки лівійського лідера Муаммара Каддафі, який керує країною понад 40 років.

Лівія посідає перше місце серед африканських держав за обсягами запасів нафти. При цьому понад третина населення країни живе за межею бідності, а безробіття перевищує 30%.

Новини на цю ж тему