Син Каддафі лякає громадянською війною

Згідно з повідомленнями, на вулицях лівійської столиці тихо після ночі сутичок між антиурядовими демонстрантами та прихильниками полковника Каддафі.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Саіф Каддафі: уряд боротиметься до останньої кулі

Один із синів лівійського лідера Саіф Каддафі виступив на державному телебаченні і заявив, що країна стоїть на порозі громадянської війни. У своєму зверненні Саіф Каддафі пообіцяв значні політичні реформи і звинуватив "зовнішні сили" у спробі розколоти країну.

Водночас,син лівійського лідера заявив, що уряд буде боротися до останньої кулі для того, щоб лишитися при владі і для цього буде використовувати сили армії:

"Наша армія в добрій формі. Тепер армія відіграватиме ключову роль у встановленні безпеки і відновленні нормального життя в країні будь-якою ціною. Тому що це- єдність Лівії, майбутнє Лівії, її народу і синів, тому в армії буде міцна позиція. Лівійська армія відіграватиме велику роль у цьому питанні. Лівійська армія не така, як у Тунісі або Єгипті".

Саіф Каддафі також заявив, що кількість загиблих у Бенгазі, другому найбільшому місті країни, де і почались протести, не перевищує чотирнадцять людей, і звинуватив закордонні медіа у перебільшенні масштабів насильства.

Правозахисна організація Human Rights Watch сказала, що з минулого четверга загинули 233 людини.

Лівія попередила Європейський Союз, що припинить співпрацю у боротьбі з нелегальною міграцією з Північної Африки, якщо знайде свідчення того, що Європа підтримує антиурядові протести. Раніше європейські країни засудили дії лівійської армії щодо демонстрантів, назвавши їх неприпустимими.

Копирайт изображения BBC World Service

Уночі у Тріполі натовпи людей на вулицях закликали до повалення режиму Каддафі. Повідомляли, що кілька будівель згоріли.

У місті було чути звуки перестрілок і видно хмари сльозогінного газу.

Один із журналістів посилався на свою розмову з лівійським медиком, який сказав, що лікарні країни переповнені і лише він побачив щонайменше п'ятдесят загиблих.

Інформації щодо місця перебування лівійського лідера полковника Каддафі немає.

Хвиля протестів: Марокко

Тим часом 2 тисячі людей провели демонстрацію у Марокко. Вони вимагають, щоб король Мохамед поступився частиною своїх повноважень і почав боротися із корупцією та бідністю.

Демонстранти зібралися у столиці Рабаті навпроти будівлі парламенту. Вони вигукували гасла на підтримку кращої освіти та вищого рівня життя і заявляли, що хочуть нового уряду, але досі підтримують короля. Демонстрації також були у Касабланці, Марракеші та інших містах.

Туніс вимагає екстрадиції президента

Туніс звернувся до Саудівської Аравії із проханням надати інформацію про стан здоров'я поваленого президента Зіна ель-Абідіна Бен Алі. Повідомлялося, що він перебуває у лікарні після серцевого нападу. Туніс заявляє, що якщо Зін ель-Абідін Бен Алі живий, тоді його необхідно вислати, бо проти президента висунуті звинувачення у корупції і підбурюванні до вбивства.

Копирайт изображения AFP
Image caption Туніс намагається з'ясувати, чи живий повалений президент Зін ель-Абідін Бен Алі

Телебачення Тунісу транслювало відеокадри з великими сумами іноземної валюти і діамантами, які були знайдені в одному з президентських будинків.

Зін ель-Абідін Бен Алі втік до Саудівської Аравії минулого місяця після повстання проти безробіття і корупції у країні. Президент був при владі 23 роки.

Переговори у Бахрейні

Після тижня сутичок і протестів у Бахрейні опозиція зібралася обговорити результати зустрічі з крон-принцем королівства, шейхом Салманом бін Хамад аль-Халіфа.

Державний секретар США Гілларі Клінтон закликала уряд Бахрейну втілити реформи й уникнути насильства в країні.

Новини на цю ж тему