ГПУ прискорює слідство у справі Тимошенко

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Юлія Тимошенко заявила журналістам після чергового допиту, що в ГПУ "криза жанру".

Лідер партії "Батьківщина", екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що слідчі Генеральної прокуратури об’єднали в одну обидві кримінальні справи, порушені проти неї, й завершили досудове слідство.

Юлія Тимошенко заявила журналістам після чергового допиту, що в ГПУ "криза жанру":

"Об’єднали все, що у них було. Все, що у них було по сплаті пенсій, об’єднали разом зі спеціалізованими машинами для сільської медицини в одну справу. Вже втретє пред’явили мені обвинувачення по пенсіях і вдруге - по машинах для сільської медицини".

За її словами, слідчі сьогодні також надали нові дані експертизи та завершили досудове слідство:

"Вони за дві години пред’явили експертизи, допитали, обвинувачення пред’явили і тут же закрили досудове слідство. Все за дві години. Це безпрецедентно швидко".

Прес-служба Генеральної прокуратури підтвердила завершення слідства:

"Сьогодні слідчим пред’явлено остаточне обвинувачення та оголошено про закінчення досудового слідства. Згідно з чинним законодавством Тимошенко Ю. В. разом з адвокатом повинна ознайомитися з усіма матеріалами кримінальної справи і після цього справу буде направлено до суду".

ГПУ порушено кримінальну справу стосовно Юлії Тимошенко за перевищення нею службових повноважень під час закупівлі під гарантію уряду та ввезення на територію України нібито спеціалізованих медичних автомобілів "Опель Комбо". (Загальна сума завданих державі збитків, за підрахунками слідчих, становить 67 млн. Грн).

Перед цим Юлії Тимошенко було пред’явлено обвинувачення у нецільовому використанні 180 млн. і 200 млн. євро, які Україна отримала за Кіотським протоколом, та у нанесенні державі інших збитків.

Юлія Тимошенко спростовує всі звинувачення і твердить про політичне переслідування.

"Тиск на родичів"

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко звинуватила Президента Віктора Януковича, СБУ та Генеральну прокуратуру у тиску на родичів опозиційних політиків.

"Сьогодні Віктор Янукович вирішив брати в якості заручників родичів опозиційних політиків, тому що частину опозиційних політиків вже у в’язниці пересаджали. Це справжній терор, і викуп, який вимагає Віктор Янукович за життя і свободу близьких людей опозиційних політиків, – це відмова від опозиційної діяльності", - сказала Юлія Тимошенко перед візитом в ГПУ.

Зокрема, лідер партії "Батьківщина" наголосила, що слідчий СБУ “переслідує” дружину народного депутата Руслана Лук’янчука. Крім того, за словами Юлії Тимошенко, на допит до Генпрокуратури викликають родичку колишнього першого віце-прем’єр-міністра Олександра Турчинова, арештовано родича народного депутата Андрія Кожем’якіна, також чиниться тиск на 77-річну матір екс-голови Державного казначейства Тетяни Слюз.

"На родичів тиснуть тільки тому, що хочуть впливати на політиків, хочуть якимось чином впливати на нашу опозиційну діяльність", - переконана Юлія Тимошенко.

Українська влада твердить, що веде ефективну боротьбу з корупцією серед колишніх і теперішніх чиновників, а заарештовані опозиціонери складають лише малу частку від усіх розслідуваних випадків.

Новини на цю ж тему