Свобода слова - знову під загрозою

ПАРЄ, Страсбург Копирайт изображения AFP
Image caption Парламентська Асамблея Ради Європи, Страсбург

Іноземні експерти продовжують висловлювати занепокоєння з приводу тиску на свободу ЗМІ в Україні. Колишня співдоповідачка ПАРЄ з питань України Ханне Северінсен, промовляючи у Києві на конференції з питань медіа, сказала, що "вже минув рік після того, як влада зосередилася в одних руках. Дуже багато цензури здійснюється для того, щоб зруйнувати плюралізм".

На думку голови міжнародної організації “Європейська медіа-платформа” Ханне Северінсен, ситуація з плюралізмом і свободою висловлювань у пресі знову опинилися в Україні під загрозоюю Вона нагадує про необхідність подальших обговорень того, які зобов’язання взяла на себе Україна, вступаючи до Ради Європи, в тому числі тих, які стосуються демократичного поступу.

Пані Северінсен також нагадала про обіцянки влади щодо створення незалежних телеканалів, кажучи, що саме такі канали можуть проводити незалежні розслідування, виступати з критикою влади, незалежно ні від кого, зокрема, власників цих компаній.

Водночас депутати від НУ-НС закликали генерального прокурора України Віктора Пшонку і міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова виступити у Верховній Раді зі звітом щодо розслідування резонансних кримінальних справ щодо злочинів проти журналістів.

Нагадуючи, що справа вбивства Георгія Гонгадзе і через понад 10 років до кінця не розкрита, зокрема, не визначені замовники злочину, а вину переклали на плечі загиблого екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

Член НУНС Ірина Геращенко сказала, що з вимогою заслухати силовиків виступив парламентський комітет зі свободи слова і тимчасова слідча комісія з розслідування випадків тиску на свободу ЗМІ.

Тим часом на тлі критики на адресу влади і правоохоронних органів щодо переслідування незалежних журналістів чи не вперше сама Генеральна прокуратура заявила про посилення правозахисної діяльності щодо захисту представників медіа.

“Керівництво Генпрокуратури зобов’язало прокурорів всіх областей, військових прокурорів активізувати правозахисну діяльність органів прокуратури у цій сфері”, йдеться у повідомленні відомства. Зокрема, передбачається соціальний захист журналістів щодо належного бюджетного фінансування ЗМІ.