Каддафі втрачає контроль над країною

Протести поширюються Копирайт изображения AP
Image caption Протести поширюються, а на сході демонстранти святкують перемогу

Лівійський лідер Муаммар Каддафі відчайдушно намагається втримати контроль над столицею Тріполі і частинами західної Лівії в той час, як його опоненти зміцнюють контроль на сході країни, а тисячі іноземців масово евакуюються.

Полковник Каддафі, який перебував при владі в Лівії понад 40 років, постає під щораз то більшим тиском як усередині країни, так і з-за кордону. Міжнародна спільнота одностайно засудила застосування сили проти демонстрантів і жорстокість, із якою лівійська влада придушує вуличні заворушення.

Тим часом з оточення Каддафі один за одним втікають його донедавна віддані помічники, зокрема, міністр внутрішніх справ Абдель Фаттах Юнес Абіді, якого вважали правою рукою лівійського лідера, перекинувся на бік повстанців проти правління Каддафі.

Прихильники Каддафі зі зброєю в руках вийшли на вулиці столиці, тоді як повстання проти його правління поширилися на західні місті Місурата, Сабрата і Завія. На сході великі натовпи святкували перемогу.

Image caption Каддафі втратив контроль над більшістю Лівії

Повідомляють про хаос в аеропорту Тріполі, звідки тисячі іноземців намагаються вилетіти на батьківщину.

Напередодні Рада безпеки ООН гостро скритикувала офіційну владу Тріполі і закликала покарати винних у численних жертвах. Читати подробиці

Ліга арабських держав покарала Каддафі тимчасовим призупиненням членства Лівії в тій регіональній організації.

У вівторок Каддафі виголосив телезвернення до нації, яке викликало обурення демонстрантів. Читати про виступ Каддафі

Як повідомила правозахисна організація Human Rights Watch, унаслідок сутичок між урядовими вояками і повстанцями в Лівії загинули щонайменше 300 людей. Однак міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні висловив припущення, що загиблих - не менше тисячі.

Новини на цю ж тему