Київ вислав до Лівії літак для евакуації

МНС України Копирайт изображения UNIAN
Image caption Літак ІЛ-76 МНС України. Архів УНІАН

Військово-транспортний літак Іл-76МД Повітряних сил України вилетів з аеропорту “Бориспіль” до столиці Лівії - міста Тріполі для евакуації українських громадян.

Про це повідомили у Департаменті преси та зв’язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України.

За даними Міноборони, планується, що вже сьогодні о 13.00 за київським часом літак з українськими громадянами на борту вирушить у зворотньому напрямку до Києва.

Водночас, як зауважили у Міноборони, час повернення літака залежить від багатьох обставин, пов’язаних зі складною ситуацією у Лівії.

Дипломатичними каналами проводиться узгодження аеродрому посадки українського літака на території Лівії для проведення безпечної операції.

Представник посольства України в Лівії сказав, що вивезти українців досить проблематично, оскільки там перекриті дороги.

За даними МЗС, станом на вечір 21 лютого готовність вилетіли на Батьківщину підтвердили близько 170 громадян України, які проживають та працюють у Лівії, а також члени сімей співробітників Посольства України у Лівії.

Опозиція в Україні критикувала уряд за повільність організації евакуації, яку вже розпочали такі країни як Росія та Туреччина.

Президент України Віктор Янукович наказав міністру оборони Михайлу Єжелю і міністру закордонних справ Костянтину Грищенку організувати операцію з евакуації громадян України з Лівії.

Представник посольств в Лівії сказав, що вивезти українців досить проблематично, оскільки від Тріполі до Бенгазі – другого за величиною лівійського міста - більш, як 1000 кілометрів, а дороги перекриті.

Що роблять українці у Лівії?

Як повідомило українське МЗС, нині зареєстрованими в посольстві України в Лівії є 180 громадян України, які проживають у Тріполі, і 150 – в інших регіонах, переважно на сході. Водночас, за підрахунками зовнішньополітичного відомства, всього в Лівії перебуває 2500-3000 українців, переважно медиків.

За інформацією деяких ЗМІ, до українського посольства у Тріполі надходить суперечлива інформація про становище українських громадян в Лівії.

’’Комсомольськая правда в Украине’’ повідомляє з посиланням на дипломата з українського представництва, що до посольства надходить інформація про українців, постраждалих в результаті заворушень, проте перевірити її не вдається, оскільки не працює зв’язок і Інтернет.

’’Ситуація дуже напружена. Наші співробітники не виходять на вулицю – там постійно чути автоматні черги і вибухи. Будівлю посольства ніхто не охороняє. Дуже важка ситуація з харчами’’.

Газета пише, що українських лікарів, які працюють у Лівії, беруть у полон і примушують безплатно працювати на благо місцевої революції.

Інформагенції також повідомляють, що в Бенгазі проживає близько 100 громадян України – в основному лікарі і медсестри з сім’ями. У понеділок частина з них, фактично, другу добу не виходила з операційних, куди постійно привозили поранених, інша частина сиділа у забарикадованих будинках на валізах, чекаючи на евакуацію.

Водночас, Бі-Бі-Сі вдалося додзвонилася у місто Джаба, де працює шестеро українців - лікарів і медсестер. Галина Мятних лише місяць, як приїхала на роботу у це місто. До того понад 20 років працювала лаборантом у Вишгородській районній лікарні Київської області. Вона каже, не у всіх містах ситуація напружена. Зокрема, у Джабі практично немає ознак протистояння, а тому про евакуацію до України вона не думає.

Український медик у Лівії розповіла, що у її лікарні в місті Джаба за 200 кілометрів від Тріполі все спокійно:

"Я перебуваю у своєму місті. У нас тут все спокійно. Чотири лікарі приїхали перед нами і нас двоє. Нам про евакуацію нічого не говорили. Може в інших місцях виникли якісь тимчасові ситуації. У нас такої інформації немає. Ми працюємо. У місті протестів ми не бачили".

Новини на цю ж тему