Засновника Wikileaks віддадуть Швеції

Копирайт изображения Reuters
Image caption Засновника Wikileaks віддадуть Швеції

Лондонський суд погодився на екстрадицію засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанжа до Швеції, де його звинувачують у злочинах сексуального характеру.

"Я повинен ухвалити, що пан Ассанж підлягає екстрадиції до Швеції", - заявив суддя Говард Ріддл, закриваючи засідання, яке відбулося в суді на південному сході Лондона.

Шведська прокуратура має намір допитати Ассанжа, якого дві громадянки Швеції звинувачують в домаганнях і зґвалтуванні. Звинувачення відносяться до минулого серпня, коли Ассанж був у Швеції з коротким візитом.

За словами судді, "немає просто ніяких підстав вважати, що [при видачі ордера на арешт] була допущена помилка". Формально захист будувався на оскарженні технічних та процесуальних порушень, нібито допущених при видачі європейського ордера.

Адвокати засновника Wikileaks вже заявили, що мають намір оскаржити рішення про екстрадицію. На це у них, за законом, є тиждень.

Політична справа?

Ассанж був заарештований у Великій Британії в грудні за загальноєвропейським ордером, виданим у Швеції. Приводом стала заява двох жінок, які звинувачують 39-річного австралійця в злочинах сексуального характеру.

Сам Ассанж заявляє, що розслідування у Швеції політично вмотивоване. Він заперечує висунуті проти нього звинувачення.

Крім того, адвокати вказували, що офіційно звинувачення йому ще не пред'явлено. У зв'язку з цим вони вказували, що допитати Ассанжа могла британська поліція, або шведи могли зробити це по телефону.

Адвокат Клер Монтгомері, що представляла в суді шведську владу, у свою чергу заявила, що Ассанж силою оволодів заявницею, хоча і був з нею знайомий, так що звинувачення проти нього мали б судову перспективу і в Англії.

Перше з двох судових засідань, виділених для розгляду по суті шведського запиту на екстрадицію Ассанжа, пройшло на початку лютого.

На час розгляду справи про екстрадицію засновник Wikileaks був випущений під заставу.

Новини на цю ж тему