Ситуація у Лівії залишається напруженою

З Лівії надходять повідомлення про запеклі сутички у багатьох містах на заході країни.

Копирайт изображения AP
Image caption Антиурядові протести не вщухають

Очевидці розповідають про атмосферу страху у столиці Тріполі, яку охороняють солдати та бойовики, прихильні до полковника Каддафі.

На сході країни, як повідомляють, поступово перебирають контроль антиурядові демонстранти.

Кореспондент Бі-Бі-Сі на лівійсько-туніському кордоні каже, що ситуація у західних частинах залишається нестабільною та напруженою.

В одному із останніх коментарів син полковника Каддафі Саіф заперечив твердження, що уряд віддав наказ здійснювати авіаналети на лівійські міста.

Він також наголосив, що кількість загиблих внаслідок тижня сутичок є перебільшеною.

Згідно з деякими повідомленнями правозахисних організацій, від часу початку антиурядових демонстрацій загинули понад 1000 осіб.

Проблема з біженцями

Тим часом Європейські держави Середземномор'я застерегли, що можуть не впоратись із напливом шукачів притулку із Лівії.

Вони закликали Європейський Союз запровадити механізм, згідно з яким їх розподілятимуть серед усіх 27 країн-членів, а не залишатимуть на території країни, кордон якої вони перетнули.

У Брюсселі у четвер зустрічаються міністри внутрішніх справ країн ЄС, де обговорюватимуть ситуацію в Лівії.

Раніше президент США Барак Обама засудив кровопролиття у Лівії.

У своєму першому телевізійному зверненні від часу початку повстань у Лівії понад тиждень тому пан Обама сказав, що насильство, до якого вдалась лівійська влада, викликає обурення, і що його адміністрація готує план заходів у відповідь:

"Страждання і кровопролиття викликають обурення, і є неприйнятними. Так само, як і погрози та накази стріляти у мирних демонстрантів. Такі дії порушують міжнародні норми й загальнолюдські стандарти. Цю жорстокість потрібно припинити. Влада Лівії, як і будь-яка інша влада, зобов'язана утримуватися від насильства, сприяти наданню допомоги усім, хто цього потребує. Влада також має нести відповідальність за невиконання цих обов'язків".