НАТО просить ще інструкторів для Афганістану

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Расмуссен: Співпраця України з НАТО не постраждала

НАТО просить Україну відрядити додаткову кількість інструкторів для підготовки військових та поліцейських в Афганістані.

Про таке прохання сказав під час візиту до Києва генеральний секретар Північно-Атлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен.

"Я б хотів закликати Україну, як і інших наших партнерів, вивчити можливість направлення своїх інструкторів до Афганістану в рамках тренувальної місії", - сказав Расмуссен, зазначивши водночас, що в цілому НАТО виступає за те, щоб поступово повноваження із забезпечення порядку в Афганістані були передані силам безпеки тієї країни.

"Ми повинні підготувати більше військових і поліцейських в Афганістані, а для цього нам потрібно додатково посилити місію наших інструкторів", - сказав генсек НАТО.

Зараз миротворча місія України в Афганістані нараховує 16 інструкторів, які працюють в Кабулі та провінціях Гор і Газні.

Після переговорів у Києві з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком Андерс Фог Расмуссен сказав, що Україна, за його висновками, зацікавлена також у співпраці з НАТО у створені системи протиракетної оборони. Сторони обговорили можливість проведення експертних консультацій, аби визначитися, у який спосіб Україна може зробити свій внесок у розвиток системи ПРО.

Що стосується взагалі співпраці офіційного Києва з НАТО, то вона, як запевнив генеральний секретар НАТО, не постраждала через політичні питання.

"Співпраця України з НАТО не постраждала через внутрішньополітичні питання, але невід‘ємною частиною є подальший діалог з питань демократії, верховенства права та інших цінностей, які відстоює НАТО, і до яких ми закликаємо всіх наших членів".

Новини на цю ж тему