Суд у Києві відкинув апеляцію Луценка

Апеляційний суд міста Києва підтвердив законність рішення Печерського районного суду столиці від 16 лютого цього року, яким екс-міністру внутрішніх справ України Юрію Луценку подовжено термін тримання під вартою до 26 квітня.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Юрію Луценку подовжено термін тримання під вартою до 26 квітня

Відповідну ухвалу оголосила колегія Апеляційного суду, таким чином відмовивши у задоволенні скарги Юрія Луценка та його адвоката Ігоря Фоміна щодо незаконності рішення суду першої інстанції.

Апеляційний суд, таким чином, погодитися з рішенням суду першої інстанції про продовження Юрію Луценку строку утримання під вартою.

Свою ухвалу судді оголосили через 20 хвилин після того, як пішли до нарадчої кімнати.

Почувши рішення суду, народні депутати, які перебували у залі судового засідання, почали вигукувати: "Ганьба!", "Продажні!", "Боязливі істоти!", "Прийде час, ви за це відповісте".

Гарантії депутатів не взяли до уваги?

Опозиційні депутати у Верховній Раді заявляли, що готові взяти колишнього міліцейського міністра Юрія Луценка на поруки. Про прохання звільнити заарештованого екс-міністра з-під варти йдеться у клопотанні до Генерального прокурора, підписаному 89 депутатами фракцій "БЮТ-Батьківщина" та "Наша Україна – Народна самооборона".

"Ми гарантуємо належну поведінку обвинувачуваного Луценка Ю.В. після звільнення його з-під варти й виконання останнім процесуальних вимог слідства, прокурора чи суду, в тому числі явку обвинувачуваного на вимогу цих органів", - цитувала подання газета "Комерсант-Україна".

Згідно з законом, прокуратура має надіслати відповідь депутатам упродовж 10 днів, але досі заяви з цього приводу не було.

Юрій Луценко був лише одним із заарештованих екс-урядовців, за звільнення яких на поруки депутати намагалися зібрати підписи. Ініціатори того звернення вважають нелогічним перебування тих людей під вартою, оскільки слідство у їх справах вже закінчено. Відтак, вони ніяк не можуть впливати на його перебіг і не становлять, на думку опозиційних депутатів, небезпеки для суспільства.

У результаті збору підписів Луценко виявився єдиним із цілого списку заарештованих, за кого готові були поручитися 89 депутатів-опозиціонерів.

Новини на цю ж тему