Поживанов попросив політичного притулку

Михайло Поживанов Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption Михайло Поживанов каже, що вже надав усі необхідні документи для отримання політичного притулку

Михайло Поживанов, який раніше очолював Державний комітет із державного матеріального резерву, звернувся до уряду Австрії з проханням про надання йому політичного притулку.

Раніше Михайло Поживанов заявив, що проситиме політичного притулку в Австрії, якщо Україна оголосить його у міжнародний розшук.

Українське бюро Інтерполу заявляє, що не оголошувало Михайла Поживанова у міжнародний розшук.

"Я порадився з адвокатами та подав до відповідних служб Австрії спеціальне прохання про надання мені політичного притулку", - заявив Михайло Поживанов.

Колишній керівник Держкомрезерву розповів, що поїхав разом з адвокатом у табір для біженців, що неподалік Відня.

"Там поліцейський опитував мене по процедурі справи. Попросили, якщо я маю документи, щоб я їх надав. Я надав акти КРУ та Рахункової палати щодо перевірки Держрезерву за часів мого керівництва. Жодного звинувачення на мою адресу в цих актах не було", - розповів пан Поживанов.

Після співбесіди Михайлу Поживанову видали так звану "білу картку" з фото і відповідними номерами.

За словами екс-керівника Держкомрезерву, це означає, що він перебуває на території Австрії на законних підставах до винесення рішення щодо надання статусу біженця.

Це питання може розглядатися до року.

Михайло Поживанов з осені 2010 року проживає у Австрії, де має дозвіл на роботу.

31 січня Служба безпеки України поширила повідомлення, що проти Михайла Поживанова порушено кримінальну справу за розкрадання державних коштів на суму майже 35 мільйонів гривень.

Новини на цю ж тему