Опозиція у Лівії здобула ще одне місто

Копирайт изображения Other
Image caption Опозиція контролює місто Бенгазі

Опозиційні сили у Лівії захопили місто Завія, що в 50-ти кілометрах від Тріполі.

Урядовці полковника Каддафі запросили журналістів у неділю переконатися, що у Завії все під контролем, але виявили, що у центрі збудовані барикади і майорять прапори опозиції.

Тріполі залишається під контролем Муамара Каддафі, який керує країною 41 рік.

Син полковника Каддафі заявив у суботу, що три чверті країни живуть мирним життям. Опозиція ж твердить, що контролює 80% країни.

Такі твердження важко перевірити, але відомо, що опозиційний уряд контролює друге найбільше місто країни – Бенгазі, тоді як Каддафі контролює більшу частину Тріполі, де мешкає 2 з шести мільйонів мешканців країни.

Тріполі виглядав мирним на вихідні. Там працювали магазини і люди вільно пересувалися вулицями. На центральній площі столиці мітингували прибічники Каддафі.

Проте з міст на заході країни – Місрата та Завія повідомляли про бої урядових військ з повстанцями.

За даними ООН, загальне число загиблих в ході 10 днів протестів перевищила тисячу людей.

Санкції ООН

Копирайт изображения Reuters
Image caption Рада безпеки ООН проголосувала одноголосно

На надзвичайному засіданні Ради Безпеки ООН пізно увечері в суботу за введення санкцій проти режиму Муамара Каддафі в Лівії проголосували всі 15 країн-членів. Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі Барбара Плет, присутні вибухнули вітальними вигуками, коли представник КНР також підняв руку, щоб проголосувати "за".

Документ, внесений на розгляд делегаціями Британії, Франції, Німеччини та США, передбачає ембарго на постачання до Лівії зброї і будь-яких матеріалів військового призначення, заборона на міжнародні поїздки Муаммара Каддафі, дев'яти членів його сім'ї та шести наближених осіб, заморожування зарубіжних активів Каддафі, його сина і ще чотирьох родичів.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що Москва підтримала резолюцію через "серйозну стурбованість подіями в Лівії ".

Крім того, Рада безпеки ООН звернулася до Міжнародного кримінального суду в Гаазі із закликом провести розслідування недавніх подій в Лівії і притягнення до відповідальності винних у злочинах проти людяності.

У п'ятницю по учасниках антиурядової демонстрації в Тріполі був відкритий вогонь.

В даний час триває евакуація іноземних громадян наземним, повітряним та морським транспортом, однак частина іноземців досі не вдається вивезти з країни.

Новини на цю ж тему