Герман долучить до Євробачення прокуратуру

Ганна Герман Копирайт изображения UNIAN
Image caption Ганна Герман вже другий рік опікується визначенням українського учасника Євробачення

Заступник глави адміністрації президента Ганна Герман ініціюватиме створення комісії для перевірки відбору кандидатури від України на Євробачення. Про це пані Герман, яка була членом журі конкурсу з відбору українського виконавця на Євробаченні-2011, заявила "Українській правді".

"Я буду ініціювати створення спеціальної комісії, яка перевірить процес підготовки і сам хід фінального відбору кандидатури від України на Євробачення. Думаю, що до такої комісії повинні увійти і представники прокуратури", - сказала Герман Українській правді.

"У багатьох людей, які пишуть і телефонують у адміністрацію президента, і в мене особисто як члена журі цього конкурсу, залишився дуже прикрий і гіркий осад від усього, що відбувалося там. Я думаю, що правильно буде ще раз все перевірити", - наголосила вона.

Відповідаючи на питання, у чому полягають її сумніви щодо результатів конкурсу, Герман сказала: "В мене багато сумнівів, але я не хотіла б їх оприлюднювати до того, ніж комісія, яка, сподіваюся, буде створена, дасть свої висновки".

"Я б не хотіла нікого наперед в чомусь звинувачувати. Але в мене склалося враження, що щось відбувалося в кулуарах і поза конкурсом, чого ми не розуміли і не знали", - додала Герман.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Українські співачки - Dash, ліворуч, Міка Ньютон, в центрі, і Злата Огневіч під час відбору на участь від України у Міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення-2011"

У суботу, 26 лютого, на національному відборі на пісенний конкурс Євробачення 2011 перемогла співачка Міка Ньютон. Хоча раніше фавориткою вважали співачку Джамалу. Журі перераховує голоси.

Читати подробиці

Перемога Міки Ньютон у відборі на Євробачення викликала сумніви деяких членів журі. На офіційній сторінці національного відбору на Євробаченння повідомляється, що адміністрація конкурсу на чолі із Савіком Шустером провела перерахунок голосів. Однак, як повідомила агенція УНІАН, нічого кримінального не знайшли.

Цього року учасника Євробачення від України відбирали за смс-голосуванням, голосуванням в інтернеті та думкою журі. Президент Першого національного Єгор Бенкендорф повідомив, що Міка Ньютон перемогла у всіх категоріях і що конкурс цього року був прозорим.

"Як ви самі могли побачити, вибір переможця був справжньою інтригою до останньої секунди голосування, і ніхто не міг передбачити його фінал. Я вітаю переможницю і бажаю їй нових звершень в Дюссельдорфі", - сказав пан Бенкендорф.

Міка Ньютон під час прес-конференції розплакалася і сказала, що перемога для неї стала несподіванкою.

Міка Ньютон, справжнє ім’я якої Оксана Грицай, родом із міста Бурштин на Івано-Франківщині. Співачка стала популярною завдяки саундтрекам до низки російських телесеріалів. У кількох вона знімалася сама.

На відборі до Євробачення Міка Ньютон виконала пісню "Ангели". Дивитися пісню тут

Її найближчі конкурентки співачки Злата Огнєвіч та Джамала, які посіли відповідно друге та третє місця.

Суперечки довкола відбору виконавців на Євробачення трапляються в Україні майже щороку, так само як і змінюються умови конкурсу.

Минулого року Україну на пісенному конкурсі мав би представляти співак Василь Лазарович, якого обрало керівництво Першого каналу. Однак після скандалу на конкурс врешті поїхала співачка Альоша, яка посіла десяте місце.

Новини на цю ж тему