Медсестра Каддафі повернулася в Україну

Каддафі з українською медсестрою Копирайт изображения AP
Image caption Каддафі з українською медсестрою Галиною Колотницькою

Міністерство закордонних справ України закликало українців, які й далі перебувають в Лівії, залишити ту країну. Цими вихідними серед тих, хто повернувся до України, була Галина Колотницька, яка багато років працювала медсестрою у Муаммара Каддафі.

За інформацією газети "Сегодня", тепер Галина Колотницька мешкає у Броварах у квартирі, яку недавно купила на одній із центральних вулиць того містечка під Києвом.

Газета, якій вдалося сфотографувати медсестру, пише, що в неділю опівдні вона вийшла зі свого помешкання у стильних темних окулярах, темних штанях та чорній курточці і пішла з мамою в магазин.

Говорити з журналістами Галина Колотницька категорично відмовляється: "Не тривожте мене – я в такому стані…", - цитує "Сегодня" медсестру.

На телефонні дзвінки вона не відповідає, а біля багатоповерхівки, у якій мешкає медсестра, постійно чергують журналісти.

Про те, що українка працює медсестрою у Каддафі, стало відомо кілька місяців тому під час оприлюднення матеріалів на сайті Вікілікс. Серед конфіденційних повідомлень американських дипломатичних представництв, оприлюднених на тому сайті, було й повідомлення про те, що лідер Лівійської Народної Джамахірії, полковник Муаммар Каддафі подорожує скрізь із українською медсестрою - блондинкою.

МЗС закликає повернутися

Повернення медсестри Каддафі в Україну багато хто розцінює як ознаку погіршення ситуації в Лівії та збільшення загроз самому лідеру.

Міністерство закордонних справ України закликало українців, що все ще перебувають в Лівії, повернутися до України. Офіційний Київ наполегливо радить громадянам України скористатися тими можливостями для евакуації, які надає власна країна та інші країни-партнери, що взяли на себе зобов'язання вивозити українців.

У неділю до України прибув четвертий літак з Лівії. Громадяни України також повертаються морем. Читати тут

Зростання стурбованості МЗС долею українців у Лівії речник МЗС Олег Волошин пояснює непоодинокими фактами свідомих ("і часто у грубій формі") відмов від евакуації з тієї країни.

"Ми здивовані тим, що українські громадяни у цій ситуації проявляють набагато менше обережності, ніж самі лівійці. Ми ще раз наполегливо звертаємося не недооцінювати ризики, які існують в Лівії, припинити між собою розповсюджувати заспокійливі звернення щодо можливості пересидіти ", - сказав Волошин в інтерв'ю "Українській правді".

Коментуючи ситуацію з вивозом багажу з Тріполі, він сказав: "Оскільки є фізичні складнощі з тим, щоб організувати прохід людей через аеропорт, заповнений тисячами біженців, то в цих умовах забезпечити вивезення великого обсягу багажу в принципі неможливо".

А тому, за словами речника МЗС, українці в Лівії мусять передусім дбати про власну безпеку, а не про матеріальні блага.

МЗС визнає наявність проблем з організацією переїзду в Тріполі і намагається їх вирішувати, - каже Волошин, закликаючи українців у Лівії "проявити інстинкт самозбереження та скористатися тими можливостями евакуації, які ми даємо".

Представник МЗС запевняє, що зараз вже пророблено шляхи евакуації з усіх приморських міст.

"Це або літаки, або пороми. Там фактично сконцентровані всі громадяни України, які перебувають у Лівії, і вони всі мають реальні можливості евакуюватися з Лівії".

Чому не хочуть залишати Лівію

Раніше в інтерв'ю Бі-Бі-Сі українська медсестра, яка працює в лівійському місті Джаба, розповіла про те, що разом із нею працюють ще п'ятеро українців - лікарів і медсестер. Галина Мятних лише місяць, як приїхала на роботу у місто Джаба. До того понад 20 років працювала лаборантом у Вишгородській районній лікарні Київської області.

Вона каже, що в їхньому місті спокійно, а тому про евакуацію до України вона і її колеги не думають.

Новини на цю ж тему