''Король говорить'' отримав 4 ''Оскари''

Оскари Копирайт изображения Reuters

Британська стрічка "Король говорить" (The King's Speech) перемогла у 4 номінаціях з 12, в яких претендувала на Оскар. Втім, серед статуеток фільму найпрестижніші: за найкращий фільм, за найкращу режисерську роботу (Том Гупер), за найкращого актора (Колін Ферт) та за найкращий оригінальний сценарій.

Топ Гупер, отримуючи нагороду, згадав, що першою, хто порадив йому зняти фільм, який би здобув Оскара, була його мати.

"Мораль цієї історії така: дослухайтеся до своєї мами", - сказав режисер найкращого фільму року за версією Американської кіноакадемії.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Єдиним Оскаром для "Чорного лебедя" стала нагорода Наталі Портман

Стрічка "Соціальна мережа", яку називали одним з основних конкурентів фільму "Король говорить", отримала 3 премії Оскар, серед них - статуетка Аарона Соркіна за найкращий адаптований сценарій.

Оскара за кращу акторку віддали Наталі Портман, яка зіграла у стрічці Дарена Аранофські "Чорний лебідь".

Найкращими акторами другого плану стали Крістіан Бейл та Мелісса Лео, які зіграли в одному фільмі - "Боєць" режисера Девіда Рассела.

Дивитися ФОТО: червоний килим Оскарів

Премію за найкращий документальний фільм отримала картина "Внутрішня справа" Чарльза Фергюсона, яка розповідає про причини останньої глобальної фінансової кризи та про її винуватців.

Оскар за найкращий фільм іноземною мовою віддали данській драмі "В кращому світі", яка розповідає про наслідки насильства між поколіннями та націями.

"Історія іграшок-3" отримала Оскар у номінації "Найкращий анімаційний фільм".

"Аліса у країні чудес" отримала дві статуетки, зокрема і за найкращі костюми. "Початок" (Inception) з Леонардо Ді Капріо здобув 4 нагороди, зокрема, фахівці відзначили візуальні ефекти у цій картині.

83-тя церемонія вручення Оскарів традиційно пройшла у театрі Кодак в Лос-Анджелесі.

Новини на цю ж тему