Студенти знову протестують

Студенти київських вишів зібралися на акцію протесту проти ухвалення нового закону "Про вищу освіту".

Копирайт изображения Unian
Image caption Студенти проти проекту закону про вищу освіту та міністра Табачника

За повідомленнями інформагенцій, у понеділок на пікет біля будівлі комітетів Верховної Ради зібралося приблизно 300 студентів, яких "охороняли" близько сотні правоохоронців.

Б’ючи у барабани, студенти вигукували гасла проти прийняття закону про вищу освіту, скорочення держзамовлення та за відставку міністра освіти та науки Дмитра Табачника.

Вони заявляють, що новий законопроект робить неможливим чесний вступ до вишів і знищує право на безкоштовну освіту в Україні.

Згідно із законопроектом "Про вищу освіту", плата за навчання для студентів-контрактників може збільшуватися щорічно.

Студенти також невдоволені планами Міністерства освіти скоротити 2011-го року державне замовлення у ВНЗ - таке рішення урядовці пов'язують зі зменшенням кількості цьогорічних випускників школи на понад 42%.

Один з авторів освітнього законопроету Олександр Єфремов (Партія регіонів) у відповідь на студентську акцію сказав, що проект не розглядатимуть у парламенті, доки з нього не усунуть контроверсійні пункти.

Представники вишів, зокрема Києво-Могилянської Академії, раніше також звинувачували міністерство освіти та особисто Дмитра Табачника у намірах знищити університетську автономію.

Президент НаУКМА Сергій Квіт в інтерв'ю Бі-Бі-Сі сказав, що проект закону про вищу освіту та курс міністерства освіти загалом "спрямовані на авторитарну централізацію управління та деградацію науки і освіти у державі".

Це вже не перша від початку року акція проти запланованих урядом освітніх реформ. Наприкінці січня українські студентські профспілки вже висловлювали своє невдоволення біля Верховної Ради.

Перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань освіти та науки Максим Луцький (Партія регіонів) назвав тоді акцію студентів "проплаченою", а більшість мітингувальників, на його думку, переймалися лише одним питанням - ситуацією навколо Києво-Могилянської академії.

Водночас представники комітету тоді говорили, що готові дослухатися до ініціатив щодо покращення законопроекту про вищу освіту.

Новини на цю ж тему