Міністр оборони Німеччини пішов з посади

Карл-Теодор цу Ґуттенберґ Копирайт изображения Getty
Image caption Карл-Теодор цу Ґуттенберґ: сумний кінець блискучої кар'єри

Міністр оборони Німеччини Карл-Теодор цу Ґуттенберґ пішов у відставку через звинувачення в плагіаті.

Цу Ґуттенберґа називали зіркою консервативного блоку канцлера Ангели Меркель і найпопулярнішим німецьким політиком. До початку "плагіатного" скандалу його вважали ймовірним кандидатом на майбутнього канцлера Німеччини.

Карл-Теодор цу Ґуттенберґ сказав журналістам, що внаслідок нещодавніх подій не може виконувати обов'язки міністра оборони.

Минулого тижня він відмовився від свого вченого ступеня, визнавши "серйозні прорахунки" у його докторській дисертації, фрагменти якої були скопійовані з інших наукових публікацій. Читати подробиці.

Цу Ґуттенберґ сказав у вівторок на прес-конференції в Берліні, що покидає політику.

У понеділок понад 20000 німецьких науковців надіслали канцлеру Меркель скаргу на те, що міністр оборони, викритий за плагіат, і далі перебував на державній посаді. Але пані Меркель не припиняла підтримувати свого міністра з огляду на те, що цього місяця її партія змагається за представництво на трьох місцевих виборах.

Карл-Теодор цу Ґуттенберґ подякував канцлеру Меркель за її підтримку, але зауважив, що досяг межі своїх сил.

39-річний аристократ, пан Ґуттенберґ постав у центрі скандалу по тому, як професор права Бременського університету почав аналізувати його дисертацію 2006 року за допомогою відкритих джерел. З'явилися повідомлення, що в дисертації був дослівно наведений витяг з газетної статті, а також абзац з веб-сайту посольства США - без жодної атрибуції.

Згодом університет Байройта, який надав пану Ґуттенберґу вчений ступінь, вирішив, що він "порушив обов'язки вченого", і міністра позбавили ступеня.