Рада не скасувала привілейовані пенсії

Верховна Рада Копирайт изображения UNIAN
Image caption Голосування у Верховній Раді України

Більшість у Верховній Раді не підтримала скасування привілеїв у пенсійному законодавстві. У повному складі проти відповідного законопроекту не голосували регіонали, комуністи і депутати з блоку Литвина.

Представляючи проект один з його співавторів, член фракції НУНС Микола Кульчинський сказав, що скасування привілейованих пенсій є моральним обов’язком кожного депутата.

Опозиція твердила, що всупереч Конституції в Україні існують привілеї для таких категорій людей, як народні депутати, держслужбовці, прокурори, судді, представники силових структур.

Член фракції Партії регіонів Вадим Колісніченко сказав Бі-Бі-Сі, що законопроект, запропонований опозицією, є виключно піарівською акцією, метою якої, є, на його думку, будь-що сподобатися виборцям. Депутат послався на негативну оцінку документа з боку профільного комітету.

Регіонал також нагадав, що ’’є два рішення Конституційного суду, які забороняють ухвалювати документи, що погіршують становище людей.’’ Це, вважає він, стосується, і колишніх народних депутатів, і держслужбовців, і власне пенсіонерів.

Водночас член фракції НУНС Юрій Стець в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що він не не розуміє логіку, якою керується більшість, коли не голосує за життєво важливі для країни рішення.

Пан Стець вважає, що ’’нинішня ситуація означатиме, що залишаться люди, які отримуватимуть мізерні 800 гривень, і будуть люди, які матимуть 25 тисяч гривень.’’

Напередодні президент Янукович пообіцяв добитися переходу до системи справедливих пенсій і прибрати ’’захмарні пенсії для деяких категорій людей.’’

Депутат Юрій Стець сказав, що Віктор Янукович може багато чого обіцяти, але проблема в тому, чи будуть ці обіцянки реалізовані.

’’Віктор Янукович каже, що у нас не має проблеми зі свободою слова, але ще й досі не знайшли журналіста Климентьєва. Охорона президента не вибачилася за побиття кореспондента СТБ. Не має реакції на резолюцію ПАРЄ щодо відключення частот 5 каналу і РТВІ.

Новини на цю ж тему