Лівію виключили з Ради ООН з прав людини

Генеральна асамблея ООН вдалася до безпрецедентного кроку, проголосувавши за тимчасове виключення Лівії з Ради ООН з прав людини.

Копирайт изображения AP
Image caption Генсек ООН привітав результати голосування Генеральної Асамблеї

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун привітав такий крок Асамблеї: "Світ промовляє єдиним голосом. Ми вимагаємо негайно покласти край насильству стосовно цивільних, а також закликаємо сповна поважати їхні фундаментальні права, включно зі свободою слова та правом на мирні зібрання. Я вітаю рекомендацію Ради з прав людини виключити Лівію доти, доки там продовжуватиметься насильство", - сказав він.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в ООН каже, що це рішення посилило міжнародну ізоляцію лівійського лідера Муаммара Каддафі.

Наш кореспондент також каже, що серйозний осуд Лігою арабських держав та Африканським союзом порушень прав людини в Лівії вплинув на те, з якою швидкістю міжнародна спільнота реагує на дії пана Каддафі стосовно протестувальників.

Виключенню з Ради ООН з прав людини передувало накладання санкцій на Лівію з боку Ради безпеки ООН, Європейського Союзу та США.

Військове втручання ще не на часі?

Голова оборонного відомства США Роберт Гейтс попередив, що військові дії щодо Лівії мають бути ретельно обдумані, враховуючи політичні наслідки.

Промовляючи на прес-конференції, пан Гейтс сказав, що важливо подумати про те, який вплив використання американських військових може спричинити на інші країни Близького Сходу, а також на операцію в Афганістані.

Він звернув увагу на те, що всередині НАТО зараз немає єдності щодо застосування військової сили та додав, що остання резолюція ООН по Лівії не вповноважує на військове втручання.

"Очевидно, що ми розглядаємо різні можливості. Жодного рішення поки що не ухвалили. Я би хотів також наголосити, що Рада Безпеки ООН не давала дозволу на застосування збройної сили. Немає єдності стосовно військової операції і всередині НАТО", - сказав Роберт Гейтс.