У світі "приголомшені" через справу Гонгадзе

Image caption 10 років розслідування не виявили замовників вбивства

Міжнародні журналістські організації занепокоєні рішенням судової влади в Україні, яке не дозволяє шукати замовників вбивства Георгія Гонгадзе.

Комітет із захисту журналістів (CPJ), що базується в Нью-Йорку (США), заявляє про глибоку занепокоєність недавніми діями української влади, які, на думку Комітету, загрожують змінити хід 10-річного розслідування викрадення і вбивства незалежного журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це йдеться у заяві Комітету, розміщеній на офіційному сайті організації.

Зокрема, Комітет, зазначаючи, що Київський апеляційний суд ухвалив рішення відхилити другу апеляцію вдови журналіста Мирослави Гонгадзе на рішення про зниження статусу вбивства журналіста із замовленого вбивства до "вбивства за усним наказом", підкреслює: "Новий статус справи, по суті, покладає відповідальність за здійснення злочину тільки на одного обвинуваченого - мертвого міністра внутрішніх справ - і технічно заважає слідчим розглядати ширше коло підозрюваних замовників".

При цьому Комітет констатує, що "дворічний судовий процес над трьома підозрюваними спільниками у вбивстві Г. Гонгадзе закінчився у 2008 році ухваленням обвинувачувальних вироків, проте ніхто з них не був звинувачений в організації злочину. Прокурорам так і не вдалося з`ясувати - чи причетні до вбивства Гонгадзе колишні і нинішні високі посадовці, включаючи колишнього Президента Леоніда Кучму і тодішнього голову Адміністрації Президента, а нині спікера ВР Володимира Литвина, які досить довго підозрювалися в цьому".

"Це ні що інше, як спроба влади припинити подальше розслідування вбивства Георгія Гонгадзе, - заявляє координатор програми CPJ по Європі і Центральній Азії Ніна Огнянова. - Всі, хто здійснив цей огидний злочин, незалежно від їх рангу, впливу і становища, мають бути притягнуті до відповідальності".

Французькі журналісти "приголомшені"

Image caption Монумент Георгію Гонгадзе у Києві поставили, а розслідувати справу все не вдається

"Репортери без кордонів" глибоко приголомшені рішенням суду, що запобігає будь-яким подальшим спробам визначити замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це йдеться в офіційній заяві міжнародної організації, оприлюдненій у четвер.

"Репортери" вважають, що інші дуже високопоставлені чиновники, які фігурували у справі, "більше не будуть мати чого боятися".

"Це масивний удар по всім тим, хто все ще сподівається, що світло буде пролите на всі аспекти справи", - зазначається в заяві.

Адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теліченко розповіла "Репортерам без кордонів", що "апеляційний суд чітко досяг часткового і незаконного рішення під тиском".

"Репортери без кордонів" поділяють думку адвоката і підтримують її плани оскаржувати це рішення.

"Дуже важливо, щоб українська судова система, нарешті, почала поводитися неупереджено", - зазначають в організації.

2 березня, Апеляційний суд Києва підтвердив рішення Печерського районного суду столиці щодо законності закриття Генеральною прокуратурою кримінальної справи колишнього генерала МВС України Олексія Пукача у частині звинувачення в замовному характері вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теліченко зазначила, що таким чином суд відмовив їй у задоволенні її скарги на неправомірність рішення ГПУ і Печерського райсуду про закриття кримінальної справи стосовно Олексія Пукача у частині звинувачення в замовному характері вбивства Гонгадзе.

Новини на цю ж тему