Клюєв: угоди з ЄС підготують за кілька місяців

Перший віце-прем'єр-міністр та міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв сказав, що робота над угодами про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом може бути завершена до середини року.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Київ називає успішними нинішні переговори з ЄС щодо угод про асоціацію та зону вільної торгівлі

Пан Клюєв промовляв після зустрічі з представниками Єврокомісії у Брюсселі.

За його словами, між сторонами існує низка суперечностей, зокрема, в питаннях про сільське господарство, енергетику, транспорт та сферу послуг, але загалом пан Клюєв оцінює нинішні переговори як успішні.

"Наша делегація задоволена результатами цих переговорів. Я думаю, що представники Єврокомісії також задоволені. У нас лишилися кілька так званих червоних міток, стосовно яких ми повинні знайти компроміс. Ми домовилися про те, що одразу почнемо на рівні експертів займатися саме цими червоними мітками", - сказав перший віце-прем'єр-міністр.

ЄС нагадав Україні про демократію

Представники Єврокомісії також зазначили, що хотіли би бачити в Україні не лише економічний, але й демократичний розвиток, зокрема реформи судового та виборчого законодавства.

Це ж питання напередодні віце-президент США Джо Байден телефоном обговорив із президентом України Віктором Януковичем.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Німеччина каже, що не вчитиме Україну, як вести внутрішню політику

Пан Байден сказав, що Україні дуже важливо уникнути вибіркового правосуддя стосовно опозиціонерів.

Він також зазначив, що виборча реформа може зробити Україну більш привабливою для іноземних інвесторів.

Віце-канцлер та федеральний міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле, перебуваючи в Києві, сказав, що деякі німецькі інвестори побоюються правової нестабільності та корупції в Україні.

"Ми робимо свій внесок у те, щоб підприємства з Німеччини наважувалися поглянути через кордон і здійснити інвестиції тут, в Україні. Але й Україна повинна зробити свій внесок. У Німеччині є підприємці, які б охоче вкладали кошти в Україну. Проте вони побоюються правової нестабільності та корупції", - сказав віце-канцлер.

Пан Вестервелле згадав про недоліки, допущені під час останніх виборів в Україні, які стали, на його думку, ще одним фактором, який підриває довіру до України. Водночас віце-канцлер сказав, що Німеччина не має наміру вчити Україну проводити внутрішеню політику.

"Це не є завданням німецького міністра закордонних справ", - сказав він.

Останнім часом ціла низка міжнародних об'єднань та організацій звернули увагу на згортання демократичних свобод в Україні. Представники влади всі закиди на свою адресу відкидають.

Новини на цю ж тему