Табачник проти "полювання на політичні погляди"

Image caption Дмитро Табачник закликав представників опозиції не влаштовувати "полювання на політичні погляди"

Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник закликав представників опозиції не влаштовувати "полювання на політичні погляди".

Про це він сказав під час виступу у Верховній Раді, відповідаючи на запитання депутата БЮТ Віктора Тарана-Терена, який процитував слова Дмитра Табачника про відсутність жодних підстав для існування української держави.

Звертаючись до міністра, Віктор Таран-Терен сказав: "Як ви живете при такій роздвоєності – вранці працюєте міністром, а ввечері – шовіністом?".

У відповідь Дмитро Табачник наголосив, що написав статтю, яку цитує депутат, 2008 року:

"Припиніть спекуляції. Кожна людина, незалежно від її посади, має право на свої політичні погляди. Я сказав, що, посідаючи офіційну посаду, буду чітко виконувати вимоги законів, Конституції і законодавства України, що я і роблю".

Ваша думка тут:

При цьому він додав: "А влаштовувати полювання на політичні погляди три-чотирилітньої давнини, коли кожен з нас, перебуваючи в опозиції, може дозволити собі гостру критику існуючої системи влади, - це не сприяє порозумінню в суспільстві, і це абсолютно ніяким чином не має жодного відношення до роботи міністра освіти".

Крім того, пан Табачник закинув опозиції подвійні стандарти: "Адже ви приймаєте у свої ряди людей, які писали дисертації про боротьбу партійних організацій за вирощування цукрових буряків, і не згадуєте, що вони говорили п'ять чи десять, чи двадцять років тому".

Він наголосив, що, "на відміну від багатьох ваших колег, я перший в Україні писав дисертацію про сталінські репресії 30-х років і другу – про феномен тоталітарно-репресивного суспільства".

Шкляр проти Табачника

В середовищі української інтелігенції неодноразово поширювалися петиції за відставку міністра освіти, якого звинувачують у "анти-українськості".

Image caption Василь Шкляр

Останнім заяву зробив письменник Василь Шкляр, який просить президента Януковича перенести вручення йому Шевченківської премії на "післятабачниківський час".

Як повідомляють українські ЗМІ, у п'ятницю лауреат Шевченківської премії Василь Шкляр звернувся до президента Віктора Януковича із заявою, де просить перенести нагородження його Шевченківською премією:

"Прошу Вас врахувати в Указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника. Моя позиція, пане президенте, ніяк не стосується Вас особисто, але поки при владі є Дмитро Табачник, я не зможу прийняти премію".

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури письменнику Василю Шкляру за роман "Залишенець. Чорний Ворон". Таке рішення було ухвалене в результаті таємного голосування за підтримки 17 представників комітету.

Вручення Шевченківської премії відбувається традиційно у день народження Тараса Шевченка - 9 березня.

Роман "Чорний Ворон" відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії – боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади в 20-х роках XX сторіччя. Головний герой роману – холодноярський отаман на прізвисько Чорний Ворон – воює проти більшовиків, які окупували Україну і встановлюють у ній свій устрій.

Однак окремих українських політиків і видавців обурило таке рішення Комітету, бо вони вважають роман "Чорний Ворон" "ксенофобським".

Новини на цю ж тему