Лідер КПУ: Кримінальний капітал контролює владу

Копирайт изображения UNIAN

Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко сказав в інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі, що присутність комуністів у владній коаліції - лише тактика, і відкинув звинувачення свого колишнього соратника Леоніда Грача у прихильному ставленні до капіталістів. Він також заперечив розкол в комуністичному русі.

Новостворена КПРС (Комуністича партія Робітників і Селян) на чолі із Леонідом Грачем раніше звинуватила керівництво іншої Комуністичної партії України (КПУ) в корупції й обслуговуванні олігархічного капіталу, пообіцявши боротися на парламентських виборах 2012 року.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Впродовж багатьох років Леонід Грач очолював кримський осередок КПУ, і був одним із провідних діячів КПУ. Проте протягом останнього року стосунки між лідером кримських комуністів та лідером всієї КПУ Петром Симоненком погіршувалися, а згодом вилилися у публічний конфлікт, коли після місцевих виборів восени минулого року Леонід Грач звинуватив центральний провід КПУ у співпраці з олігархами та усуненні комуністів від виборів в Криму. Читати тут

Результатом конфлікту між провідними діячами КПУ стало виключення Леоніда Грача із лав українських комуністів. Читати тут

Вже тоді оглядачі передбачали, що цей конфлікт може стати початком кінця КПУ. Читати тут

Проте в інтерв’ю Бі-Бі-Сі лідер Комуністичної партії Петро Симоненко запевнив, що нічого страшного із українським комуністичним рухом не відбувається, водночас, звинувативши КПРС в "обслуговуванні інтересів великого капіталу."

Петро Симоненко: З комуністами якраз нічого поганого не відбувається в Україні. А те, що щось наче з’являється – це не зовсім так. Адже так звана КПРС десять років тому була створена за вказівкою президента Кучми деякими донецькими олігархами. Вона створювалась у 2000-2001 році для боротьби проти Комуністичної партії в Україні на виборах у 2002 році. Якраз на керівні посади цієї організації були взяті ті, чию політику та позицію ми, комуністи, викрили як зрадницьку. Ми їх вилучили із партії та нашої фракції, а вони і далі продовжили обслуговувати інтереси великого капіталу, як у політичній діяльності так і поза її межами.

Тут для нас нічого дивного немає, бо представники потужного капіталу намагаються в черговий раз, тепер вже найнявши собі і Грача, робити все для боротьби проти Комуністичної партії, до якої сьогодні довіра якраз зростає. Він 15 років просидів в тому числі у керівництві партії, мовчки, нічого не говорячи, не дискутуючи стосовно питань, як покращити умови життя. А коли свої амбіції не задовольнив, а ми його викрили і зрозуміли справжні наміри, то тепер, зрозуміло, він пішов і працює у КПРС, яку створювали ті самі олігархи на чолі з Кучмою.

Бі-Бі-Сі: Це буде не нова партнерська ваша партія?

Петро Симоненко: А вона не є новою партією, вона створювалась як маргінальна партія потужним капіталом за вказівкою Кучми, для боротьби проти Комуністичної партії України. Так же як українська Комуністична партія (оновлена) - вона створювалась іншою групою капіталу для боротьби проти КПУ.

Бі-Бі-Сі: А ця оновлена партія ще існує?

Петро Симоненко: Вона зареєстрована у міністерстві юстиції. Але КПРС і Компартії України (оновленої) немає в регіонах. Реєстрація зроблена для того, щоб витягувати з шухлядки маргінальні проекти і використовувати для обману наших виборців

Бі-Бі-Сі: Ви сказали, що з комуністами нічого поганого не відбувається і популярність партії зростає. Але від виборів до виборів ви втрачаєте місця у парламенті, вас щораз менше.

Петро Симоненко: Я хотів би, щоб говорячи про таке, ви сказали – чи в Англії, чи ще десь, хоча б одна буржуазна капіталістична партія говорить про те, що вона йде на вибори для того, щоб торгувати дітьми? Продавати власних жінок за кордон, торгувати наркотиками, вбивати людей – ніхто ж про це не говорить. А говорять про те, що вони начебто збираються захищати людей. А по-друге, в Україні є політичне рабство, бо захопивши незаконно власність, захопили і людей, які працюють на цих підприємствах. Зубожіння цих людей використовується для того, щоб змусити голосувати проти своєї волі. Жорсткий шантаж за діяльністю виборчої комісії, підкуп і шантаж, залякування. Я хотів би, щоб люди знали - у нас кримінальний капітал дуже серйозно контролює владу і він втручається напряму у так звані "демократичні процеси" в Україні під час виборів.

Бі-Бі-Сі: Тобто вам не дають досягти успіху на виборах?

Петро Симоненко: Комуністична партія адекватно реагує на ті зміни, які відбулися, серйозно вивчає досвід, який є сьогодні у світі. Ми вивчаємо сучасний досвід наших комуністичних колег у Китаї, В’єтнамі, інших країнах. Там, до речі, ніхто про кризу не говорить, а мають результат 8-10% зростання ВВП. Ми сучасна Комуністична партія, ті зміни, які відбуваються у нас в партії, якраз і дають можливість мені твердо заявляти про те, що у Комуністичної партії серйозна перспектива у майбутньому.

Бі-Бі-Сі: Ви говорили про капітал, але є серйозні звинувачення на вашу адресу, що саме КПУ співпрацює із капіталом, перебуваючи зараз в урядовій коаліції з Партією регіонів?

Петро Симоненко: Те, що ми перебуваємо в урядовій коаліції, не означає, що хтось має підстави говорити дурниці на адресу КПУ. Це роблять тільки для того, щоб дискредитувати, не маючи ніяких підстав. Хто довів, роблячи галасливі заяви, що з нашої сторони є якісь відступи від ідеології? По-друге, наша участь в коаліції – це тактика, і ця тактика зрозуміла.

З Петром Симоненком розмовляв Богдан Цюпин.

Новини на цю ж тему