Звинувачення учасникам податкового майдану

"Податкові" намети
Image caption "Податкові" намети на Майдані Незалежності знесли у грудні

Київська міліція завершила розслідування карної справи про пошкодження плитки на Майдані Незалежності під час антиурядових протестів представників малого бізнесу наприкінці минулого року і пред’явила звинувачення групі осіб.

Речник київської міліції Володимир Поліщук сказав, що у цій справі за статтями умисного пошкодження чужого майна та групового порушення громадського порядку звинувачується 7 осіб. Один з них перебуває у розшуку.

За словами пана Поліщука, п'ятеро обвинувачених раніше вже притягалися до кримінальної відповідальності з інших причин.

Представник МВС заперечив повідомлення у ЗМІ про те, що максимальний термін позбавлення волі може становити 15 років, сказавши, що максимальний строк за цією статтею становить до 3 років.

З перших днів переслідування і арештів учасників "податкового майдану" його організатори заявляли, що такі дії влади спрямовані на тероризацію його активістів і суспільства в цілому.

Один із лідерів протестів Олександр Данилюк казав Бі-Бі-Сі, що "ці кроки правоохоронців спрямовані на залякування громадян, аби відвернути їх від участі у майбутніх протестах".

Організатори акції заперечують, що в ході протестів була пошкоджена мармурова плитка на Хрещатику, кажучи, що це було зроблено ще до них, зокрема, під час виступів свого часу Партії регіонів і під час знесення наметового містечка представників малого бізнесу 3-го грудня минулого року.

На думку Олександра Данилюка, намети були вбиті між гранітними плитками, а не в їх тріщинах. І тому не могли її пошкодити.

Ще раніше лідери "податкового майдану" заявляли, що на початку весни розпочнуться нові масової виступи представників малого бізнесу, до яких, мовляв, мають приєднатися всі небажаючі сприймати нинішній курс влади .

Водночас таких масових виступів наразі немає.

Новини на цю ж тему