Наливайченко: Пукач має назвати замовників

Георгій Гонгадзе
Image caption Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко закликав владу дати можливість генералу Пукачу назвати в суді замовників убивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Промовляючи в телеефірі, пан Наливайченко нагадав, що під час затримання екс-керівник зовнішньої охорони МВС Олексій Пукач сказав, що в суді він вкаже на тих, хто давав йому злочинний наказ. Генерал, за словами пана Наливайченка, показав місце злочину і місце, де було перепоховане тіло.

Екс-голова СБУ вважає, що "головне нині, аби судове засідання було проведене відкрито, аби замовники були названі."

Пан Наливайченко каже, що у влади є всі можливості, аби наполягати, щоб головний підозрюваний, який готовий свідчити, отримав можливість в суді назвати тих, хто йому доручив здійснити вбивство журналіста.

Окрім цього екс-голова СБУ заявив про потребу розслідування причин смерті семи людей, чиї останки, за його словами, були виявлені на місці, де було знайдено тіло Георгія Гонгадзе.

Image caption фото з архіву Бі-Бі-СІ

"Я сподіваюся, будуть розслідувані і ці вбивства, і хто саме там убитий. Тобто це міліцейське кладовище було знайдено", - розповів в ефірі ток-шоу Шустер Live екс-глава СБУ Валентин Наливайченко.

Раніше Генеральна прокуратура підтверджувала, що на місці, де було знайдено тіло Георгія Гонгадзе, були виявлені останки 10 інших людей, але речник прокуратури сказав Бі-Бі-Сі, що ті тіла були поховані там 40-50 років тому. Речник Юрій Бойченко також підтвердив, що 2009 року були знайдені останки ще двох людей на місці, де був виявлений череп Георгія Гонгадзе. Читати інтерв'ю Бі-Бі-Сі

Опозиція в Україні й рідні Гонгадзе неодноразово висловлювали сумніви, що замовники вбивства будуть названі, і що справа буде доведена до кінця.

Напередодні Апеляційний суд відмовив у задоволенні клопотання адвоката вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентини Теличенко, яка оскаржувала виключення Генеральною прокуратурою із обвинувачення генерала Пукача положення про замовний характер вбивства Гонгадзе. Пані Теличенко висловила підозру, що замовники злочину, таким чином, взагалі ніколи не будуть покарані. Читати подробиці

А базований у Нью-Йорку Міжнародний комітет із захисту журналістів закликав президента Януковича дотримуватися своїх обіцянок щодо покарання винуватців і замовників убивства. Подробиці тут

Олексію Пукачу ще раніше продовжили термін утримання під вартою на два місяці. За словами його адвоката Олега Мусієнка, якого вже відсторонили від захисту, обвинувачений давав свідчення, в яких називав високопосадовців, які були так чи інакше причетні до вбивства журналіста.

Це підтвердила в інтерв’ю ББС і адвокат Валентина Теличенко.

Новини на цю ж тему