Лівія: Урядове військо здійснює контрнаступ

У Лівії сили, лояльні до полковника Каддафі, здійснили потужний контрнаступ у спробі перебрати контроль над теренами, що їх утримує опозиція. На сході країни військо за підтримки гелікоптерів здійснило напад на міста Бін Джявад та Раз Лянуф, що на узбережжі.

Як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі у реґіоні, опозиційні сили, які просуваються до центру підтримки полковника у місті Сірьте, наштовхуються на серйозний спротив і також відчувають брак пального.

Копирайт изображения AP
Image caption Повстанчі сили у Лівії

На заході країни було використано танки для штурму утримуваних повстанцями міст Завія та Мізрата. У столиці Тріполі було чути стрілянину з важкого зброєння, проте уряд заявив, що то було святкування урядових сил щодо їхніх звитяг в операціях проти повстанців.

Тим часом свідки у Лівії повідомили, що озброєний загін британських фахівців, у складі якого зокрема бійці спеціального відділу безпеки, було затримано лівійськими повстанцями у східному місті Бенґазі.

Повідомляють, що шестеро чоловіків прибули гелікоптером у п"ятницю, і до них згодом приєдналися ще двоє осіб, які на них чекали. В них було знайдено зброю, набої, мапи і паспорти громадян чотирьох різних країн.

Британський уряд заявив, що до Бенґазі було надіслано дипломатичну місію, проте відмовився надати подальші деталі. Нині відбуваються переговори у намаганні звільнити затриманих.