Урядова коаліція в Естонії зберегла владу

Андрус Ансіп Копирайт изображения Reuters
Image caption Андрус Ансіп звертається до активістів партії Реформ після виборів

В Естонії партія при владі, правоцентристська партія Реформ прем'єр-міністра Андруса Ансіпа, здобула перемогу на парламентських виборах і висловила наміри продовжити нинішній курс на жорстку фіскальну дисципліну в коаліції з партією "Союз Вітчизни і Res Publica".

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі в Таллінні Расселла Тротта, попередні результати естонських виборів свідчать, що населення Естонії підтримує економічну політику уряду, яка дозволила балтійській країні в січні увійти до єврозони.

За результатами підрахунків більшости бюлетенів, партія Реформ набрала 28,6% голосів виборців і здобула 33 місця в парламенті, а її партнер у владній коаліції, "Союз Вітчизни і Res Publica" - 20,6% і 23 мандати.

Підтримка правоцентристів

Разом ці дві партії набрали понад половину мандатів у 101-місному парламенті Естонії, що більше, ніж вони мали в парламенті минулого скликання.

В телевізійному виступі після виборів пан Ансіп сказав, що не буде міняти економічний курс свого уряду, як і партнерів по коаліції.

Партія Реформ під час виборчої кампанії проголошувала гасло "Можете бути впевнені" з наголосом на економічні досягнення свого уряду: найнижчий обсяг державної заборгованости з-поміж країн ЄС і один із найнижчих показників дефіциту державного бюджету.

Опозиційна Центристська партія Естонії за результатами голосування - на другому місці з 23,2% голосів.

Іміджеві цієї партії зашкодили звинувачення в тому, що вона отримує фінансування з Росії. Хоча самі естонські центристи такі твердження рішуче відкидають.

Новини на цю ж тему