Політики США і ЄС: дозвольте подорож Тимошенко

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Тимошенко відпрошують в ГПУ до Брюсселя

Американський сенатор Джон МакКейн та президент Європейської народної партії Вільфред Мартенс виступили зі спільною заявою, в якій закликали українську владу та Генеральну прокуратуру України (ГПУ) зняти обмеження на пересування лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

"Ми спільно закликаємо українську владу дозволити Юлії Тимошенко відвідати саміт Європейської народної партії в Брюсселі (Бельгія) 24 березня. Партія Юлії Тимошенко "Батьківщина" є асоційованим членом ЄНП, саме тому її запрошено для участі у саміті", - йдеться у спільній заяві, яку оприлюднено на офіційному сайті американського сенатора та Європейської народної партії.

Джон МакКейн та Вільфред Мартенс також закликали владу переглянути дії, які можуть розглядатися як вибіркове застосування права щодо представників опозиції в Україні.

Останнє є також офіційною позицією США висловленій нещодавно віце-президентом США Джо Байденом у телефоній розмові з президентом Януковичем.

У заяві МакКейна та ЄНП також нагадується, що Юлії Тимошенко не дозволили відвідати Брюссель для проведення зустрічей з представниками ЄНП уже два рази: у грудні 2010 та у січні 2011 року.

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко неодноразово зверталася з письмовими клопотаннями до ГПУ щодо свого виїзду до Брюсселя для участі у саміті ЄНП.

Копирайт изображения EPP Website
Image caption Джон МакКейн та Вільфред Мартенс просять за Юлію Тимошенко

Пані Тимошенко висловлювала сподівання, що їй все ж вдасться виступити з доповіддю на саміті ЄНП і переконати європейців "боротися за Україну, щоб вона не залишилась на узбіччі Європи, а була сильною демократичною країною".

Президент Віктор Янукович заявляв у лютому, що не заперечує проти виїзду Юлії Тимошенко за кордон:

"Мав розмову з керівниками європейських структур, які висловили бажання бачити Тимошенко у Брюсселі. Я думаю, що така процедура має бути, бо обмеження, якщо людина бажає їхати, неможливе, але Кримінально-процесуальний кодекс має бути додержаний".

Президент підкреслив, що питання вини має доводитися виключно в суді:

"До того, поки на ці питання нема відповіді, людина повинна бути вільна".

Він висловив незадоволення діями правоохоронних органів, які обмежили свободу пересування Юлії Тимошенко.

"Запобіжний захід, який прийнятий по відношенню до Юлії Тимошенко, він дратує і мене. Боротьба з корупцією не повинна мати ніякого відношення до політики, щоб не було думки, що є вибірковий підхід", - сказав Віктор Янукович.

Новини на цю ж тему