Суд призупинив корупційний процес Ширака

Жак Ширак Копирайт изображения AFP
Image caption Жак Ширак, за словами його адвоката, буде розчарований

Суд у Парижі призупинив корупційний процес над колишнім президентом Франції Жаком Шираком у зв'язку із оскарженням процедури.

Адвокат одного з дев'ятьох підзахисних зробив подання, згідно з яким об'єднання в одне судове провадження двох справ, що стосуються перебування пана Ширака на посаді мера Парижа, суперечить французькій конституції.

У вівторок суддя на процесі оголосив, що суд знову збереться 20 червня.

Пан Ширак відкидає звинувачення в тому, що він платив своїм однопартійцям з бюджету Парижа, оформивши їх на фіктивні посади в мерії. Читати подробиці

Він є першим колишнім головою держави за всю повоєнну історію Франції, якому висунуто звинувачення за підозрою в кримінальному злочині.

Обидві порушені проти нього справи стосуються періоду 1972-1995 рр, коли він перебував на посаді мера Парижа.

Після скарги адвоката одного з підсудних, Ремі Шардона, суддя вирішив, що її має розглянути Касаційний суд Франції, найвища судова інстанція країни. Саме ці судді мають визначити, чи передавати справу до Конституційного суду.

Антикорупційне угрупування Аnticor висловило розчарування рішенням суду і заявило, що пан Ширак укотре уникне судової відповідальності.

Однак адвокат пана Шардона каже, що екс-президент не має жодного стосунку до рішення домагатися відкладення судового процесу.

Жак Ширак планував прийти до зали суду в середу, хоча від нього, як екс-президента, цього не вимагають.

Його адвокат Жорж Клейман зазначив:

"Жак Ширак цього не хотів. Жак Ширак буде розчарований тим, що втратив можливість завтра надати його пояснення".