На території України викрали палестинця

Міністерство внутрішніх справ України каже, що перевіряє інформацію про місце перебування зниклого на території України палестинця.

Копирайт изображения AP
Image caption Родичі зниклого кажуть, що не просто підозрюють, що чоловіка викрав Моссад, а впевнені в цьому

В повідомленні департаменту зі зв’язків з громадськістю МВС йдеться, що відомство отримало "заяви щодо надання допомоги у встановленні місцезнаходження" палестинця Дірара Абу Сісі, який зник у лютому. МВС каже, що міліція не затримувала зниклого, натомість, нині вживає заходів, щоби знайти його.

Родина зниклого твердить, що палестинця викрали з українського потяга Харків-Київ у лютому та переправили до ізраїльської в’язниці. Відповідальність за це родичі пана Абу Сісі покладають на ізраїльську розвідку "Моссад" .

Дружина зниклого, громадянка України, пов’язує причини викрадення із професійною діяльністю чоловіка. Дірар Абу Сісі є одним із керівників єдиної електростанції у секторі Ґаза, який нині контролює ХАМАС. Вероніка Абу Сісі каже, що її чоловіка викрали, щоби саботувати роботу цієї станції. Вона також наголосила, що немає ніяких доказів можливих зв’язків Дірара Абу Сісі із ХАМАСом.

Україна причетна до викрадення?

Копирайт изображения AP
Image caption Вероніка Абу Сісі минулі 12 років жила в секторі Газа

Максим Буткевич, речник офісу Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні, заявив агентству АР, що пана Абу Сісі утримують у в’язниці на півдні Ізраїлю. В організації вважають, що палестинця викрали та незаконно вивезли ізраїльські сили безпеки, і не виключають, що це могло статися за сприяння української сторони.

"Ми не знаємо деталей його поїздки з України до Ізраїлю. Але, на жаль, те, що сталося, виглядає як насильницьке викрадення, а не легальна екстрадиція чи будь-яка інша законна дія з боку влади", - сказав пан Буткевич.

Ізраїльська влада не коментує ситуацію, посилаючись на судову заборону. Не надає коментарів і посольство Палестини в Україні. Там лише підтвердили, що знають про зникнення чоловіка.

Сестра пана Абу Сісі каже, що друзі розповіли родині зниклого про обставини того, що вони назвали викраденням.

"Друзі сказали нам, що Дірара схопили шестеро людей, які викрали його з потяга, що прямував з Харкова до Києва", - сказала Сюзанна Абу Сісі.

Жінка також розповіла, що її брат, який має з дружиною Веронікою шістьох дітей, приїхав до України, щоби отримати місцеве громадянство.

Джерело в ХАМАС підтвердило інформацію про ув’язнення Дірара Абу Сісі в Ізраїлі.