В Азербайджані - арешти за Facebook

В Азербайджані влада заарештувала низку політичних активістів, щоб не допустити протестів на зразок тих, що охопили арабський світ.

Image caption Пам'ятник Мубараку в Баку: президенту Алієву не подобається приклад революції в Єгипті

Заклик провести в п'ятницю, 11 березня, антиурядові демонстрації поширився в соціальній мережі Facebook.

До ініціативної групи в цій мережі під назвою "11 березня - Великий народний день" уже увійшли 4000 людей, а запрошення вийти на мітинг отримали понад 30000 азербайджанців.

В Азербайджані політична діяльність і засоби масової інформації перебувають під пильним контролем влади на чолі з президентом багатої на нафту країни Ільхамом Алієвим.

Скидається на те, що акція молоді, присвячена першому місцю з часу перемоги революції у Єгипті, занепокоїла владу Азербайджану.

Image caption Акція в мережі, скликана на 11 березня, стала поштовхом до арештів, каже опозиція

Правоохоронці затримали кількох молодіжних активістів, пов'язаних з опозиційними партіями, чи тих, що активно поширюють антиурядові гасла через соціальні мережі.

Представники влади називають найрізноманітніші причини арештів: спроби втекти від призову до війська, порушення правопорядку тощо. Але їхні прихильники пов'язують арешти із закликом до загальнонаціональних протестів проти уряду Азербайджану у Фейсбуці.

"Влада нервує"

Емін Міллі - азербайджанський блогер, арешт якого два роки тому викликав міжнародний осуд. Тоді його також звинуватили в порушенні громадського порядку, але він каже, що справжньою причиною уваги влади стало те, що він розміщував у мережі відео, які висміювали уряд.

Емін Міллі, звільнений у листопаді минулого року, каже, що останні події свідчать про неспокій азербайджанської влади: "Гадаю, нинішні арешти показують, наскільки уряд нервує через можливість того, що заворушення на Близькому Сході вплинуть на Азербайджан", - сказав він в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, - "але, гадаю, це помилка системи, бо вони почали арештовувати людей, які ще більше привернуть увагу міжнародних ЗМІ, увагу світу до подій в Азербайджані".

Гасло кампанії в азербайджанському Фейсбуці проголошує: "Ми - на шляху до демократії і збираємося пройти цим шляхом до кінця".

Однак за словами кореспондента Бі-Бі-Сі Йоганнеса Делла, незрозуміло, скільки людей наважаться в п'ятницю вийти на акцію протесту.

Лише один з авторів веб-сторінки живе в Азербайджані, і його кинули до в'язниці на місяць.

Влада країни погрожує вжити рішучих дій у разі проведення будь-яких недозволених демонстрацій.

Повідомляють про те, що сили безпеки Азербайджану проводять спеціальні навчання, а один з урядових представників сказав, що організатори акції працюють на зовнішні інтереси.

Оглядачі відзначають, що влада Азербайджану вжила деяких кроків після заворушень на Близькому Сході, зокрема, розгорнула розрекламовану кампанію боротьби з корупцією. Однак критики уряду кажуть, що ці заходи недостатньо далекосяжні.

Новини на цю ж тему