Forbes: Ахметов - 39-ий серед мільярдерів

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Український список Форбс

Журнал Форбс оприлюднив список найбагатших людей світу, і перше місце у ньому посів мексиканський магнат телекомунікацій Карлос Слім.

Мексиканець збільшив свої статки на 20 мільярдів доларів, і вони оцінюються разом у 74 мільярди.

На другому місці залишається американський засновник Майкрософту Біл Гейтс, який має 56 мільярдів.

Загалом кількість мільярдерів у світі збільшилася на 200 і сягнула 1210-ти.

Вперше у списку Форбс опинилися шість мільярдерів з числа засновників соціальної мережі Facebook на чолі з Марком Цукербергером та Шіном Паркером.

Наймолодший у списку мільярдер Дастін Московіц у віці 26 років також належить до засновників вебсайту.

Найбільших втрат зазнав власник меблевої мережі Ikea – Інвар Кампрад, який втратив 17 мільярдів і впав з 11-ої позиції до 162.

Загалом власність усіх мільярдерів зросла до чотирьох з половиною трильйонів.

Українці багатіють?

Суттєво покращив свої позиції у списку найбагатший український мільярдер Ринат Ахметов. Він піднявся на 39-ту сходинку і збільшив свої статки до 16 мільярдів доларів. Ще у 2009 році статки цього сталевого і вугільного магната не дотягували і до двох мільярдів, а відтак, зростання є більш як у 8 разів.

З суттєвим відривом на 336-му місці згадується інший український бізнесмен із металургійної галузі Віктор Пінчук. У нього понад три мільярди доларів. 459 місце розділили Ігор Коломийський та Генадій Боголюбов, у яких по два з половиною мільярди, які асоціюються з банківським сектором.

Костянтин Жеваго - на 488-му місці з 2,4 мільярдами доларів з банківського і вугільного бізнесу. Вперше до списку українських мільярдерів потрапили представники агробізнесу Юрій Косюк (1,5 млрд. дол.) та Андрій Веревський (1,1 млрд.дол.). На останньому місці серед українських багатіїв - Олег Бахматюк з мільярдом, заробленим на виробництві яєць (1140 місце у світовому списку).

Де найбільше мільярдерів?

США налічують наразі найбільше багатіїв. Там аж 413 мільярдерів.

У Євросоюзі 300 мільярдерів, але вперше Європу обігнала Азія, де супер-багатіїв вже 332.

У Китаї - 115, а в Росії 101 мільярдер. При цьому у Москві проживає більше мільярдерів, ніж у будь-якому іншому місті світу.

Кількість мільярдерів у Британії збільшилася на три особи за минулий рік і сягнула 32.

Новини на цю ж тему