Корнійчука не випустили з Києва

Печерський суд Києва відмовив колишньому першому заступнику міністра юстиції Євгену Корнійчуку у закритті порушеної проти нього кримінальної справи, а також не дозволив йому залишати Київ.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Пана Корнійчука затримали наприкінці грудня

Сам пан Корнійчук просив закрити справу, а також змінити запобіжний захід з підписки про невиїзд на взяття на поруки чи під заставу. Втім, суддя вирішила, що для цього немає підстав.

Розгляд справ по суті, як сказала суддя Оксана Царевич, розпочнеться 18-го березня.

Після оголошення рішення суду пан Корнійчук сказав, що підписка про невиїзд ставить хрест на його політичній кар’єрі, а рішення суду назвав абсурдним: "Не треба бути юристом, щоби зрозуміти абсурдність цього рішення".

Пана Корнійчука звинувачують у зловживанні службовим становищем під час проведення державних закупівель.

Євгена Корнійчука затримали в грудні минулого року, а 30-го грудня суд обрав йому утримання під вартою упродовж двох місяців як запобіжний захід. І хоча 11-го лютого цей термін продовжили, вже 15-го лютого утримання під вартою замінили на підписку про невиїзд.

Пан Корнійчук очолює Українську соціал-демократичну партію, яка входить до Блоку Юлії Тимошенко.

В останні місяці в Україні та за її межами дедалі голосніше лунають закиди на адресу чинної влади у застосуванні так званого "вибіркового правосуддя". Зокрема, йдеться про те, що оголошена владою боротьба з корупцією стосується переважно колишніх урядовців часів прем’єрства Юлії Тимошенко.

Натомість, представники влади спростовують подібні звинувачення, наводячи приклад кримінальної справи, порушеної проти екс-спікера кримського парламенту та члена провладної Партії регіонів Анатолія Гриценка, а також посилаючись на начебто численні справи, порушені проти чиновників, незалежно від їхньої партійної приналежності.

Євген Корнійчук є зятем голови Верховного суду України Василя Онопенка. Раніше деякі політики висловлювали припущення, що втручання тестя-високопосадовця могло призвести до того, що пана Корнійчука випустили під підписку про невиїзд, тоді як більшості інших екс-урядовців як запобіжний захід обирають утримання під вартою.

Останнє рішення суду у справі Євгена Корнійчука збіглося в часі із ініціативою низки суддів Верховного суду усунути пана Онопенка з посади його голови. Деталі тут.

Політолог Володимир Фесенко в інтерв’ю ЗМІ припустив, що звільнення з посади Василя Онопенка може бути однією з умов зняття судового і прокурорського тиску на членів родини голови ВСУ, зокрема і на його зятя Євгена Корнійчука: "Можливо, однією з умов є звільнення з посади Онопенка. Безконфліктне, за певних гарантій для нього і його родини. Це один з можливих варіантів".

Новини на цю ж тему