ЄС закликає Каддафі піти у відставку

Канцлер Меркель та президент Саркозі Копирайт изображения AP
Image caption Канцлер Меркель та президент Саркозі

Лідери Європейського Союзу, які зустрічаються у Брюсселі, закликали лівійського лідера полковника Каддафі піти у відставку.

Німецький канцлер Ангела Меркель сказала, що він більше не може представляти інтереси лівійського народу.

Французький президент Ніколя Саркозі закликав інші європейські країни зробити так, як Франція: визнати лівійську опозиційну самопроголошену національну раду єдиною легітимною владою в Лівії.

Інші країни з пересторогою відреагували на заклики Британії та Франції запровадити зону, заборонену для польотів над Лівією, твердячи, що для цього необхідно заручитися підтримкою ООН та арабських держав.

Бої не вщухають

Тим часом лояльні до полковника Каддафі війська продовжують витісняти повстанців, змусивши їх залишити нафтовий порт Рас-Лануф на схід від столиці Тріполі.

Повстанці повідомили, що урядові війська на човнах та танках увійшли до міста, перебравши повний контроль над тією територією.

Надходять повідомлення про загиблих у той час, як сотні повстанців у вантажівках та автах поспіхом залишають місто.

Напередодні голова національної розвідки США заявив, що полковник Каддафі має великі шанси перемогти повстанців і лишитися при владі.

Копирайт изображения AP
Image caption Озброєння лівійських повстанців значно поступається військовій потужності урядових сил

Генерал Джеймс Клаппер сказав на слуханнях у Сенаті, що війська лівійського лідера краще озброєні та натреновані.

Син Каддафі: "Ми ніколи не здамося!"

Один із синів полковника Каддафі Саіф аль-Іслам закликав Європу, США та НАТО не втручатися у справи Лівії:

"Це наша країна. Ми ніколи не здамося, ми ніколи не підкоримося. Ми будемо битися тут, у Лівії, і ми помремо тут, у Лівії. Лівійський народ ніколи не вітатиме НАТО. Ми ніколи не вітатимемо американців тут. Лівія - не шмат пирога, ми - не Міккі Маус".

Неспокійний регіон

Тим часом тисячі антиурядових демонстрантів після п'ятничної молитви вийшли на вулиці єменської столиці Сани з вимогами відставки президента Алі Абдулли Салеха.

Окремі демонстрації влаштували і прихильники уряду. У четвер президент Салеха запросив опозиційні партії приєднуватись до уряду національної єдності, щоб написати нову Конституцію, втім таку пропозицію одразу відкинули.

Близько 30 осіб загинули у Ємені за останній місяць в антиурядових акціях протесту.

Сили безпеки також патрулюють вулиці саудівської столиці Ер-Ріяд. Інтернет активісти скликають людей виходити у цей день на масові демонстрації.

У четвер поліція відкрила вогонь по демонстрантам, які вимагали політичних реформ, у східному місті Катіф, внаслідок одна людина зазнала поранень.

Новини на цю ж тему