У Мінпромі порушення на 1,3 млрд гривень

Петро Андрєєв
Image caption Голова Контрольно-ревізійного управління Петро Андрєєв

Головне контрольно-ревізійне управління України під час ревізії підприємств Міністерства промислової політики 2010 року виявило фінансових порушень на 1,3 мільярда гривень.

За повідомленням служби, було перевірено понад 150 підприємств міністерства.

КРУ твердить, що значні державні кошти були витрачені на послуги, які фактично не були отримані, а також відбувалося завищення вартості активів.

Але одне з головних порушень, за даними КРУ, – оплата за державні кошти товарів, робіт і послуг без проведення тендерних процедур закупівлі, яка становить 200 мільйонів гривень.

З березня до грудня 2010 року, коли проводилася ревізія, міністерство промислової політики очолював регіонал Дмитро Колєсніков, який свого часу був виконавчим директором Центрального гірничо-збагачувального комбінату під контролем компанії СКМ Рината Ахметова.

КРУ регулярно проводить ревізію на підприємствах і в установах.

Водночас, як с казав Бі-Бі-Сі, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, хоча контрольно-ревізійна служба і виявляє серйозні фінансові зловживання, ніхто на них практично не реагує і не звертає уваги.

За словами пана Жолудя, прикладів порушень, в тому числі тендерних процедур, чимало, але немає фактів, аби з ними боролися:

"Я не чув жодного разу, аби керівники якогось підприємства, який порушив положення щодо необхідності проведення тендеру, був осуджений, або знятий з роботи."

В цілому, за словами експертів, ті умови, які створюються нині для проведення тендерів, не передбачають справедливості і рівності. Приміром, як каже аналітик Олександр Жолудь, робиться так, що до конкурсів хтось не допускається, або ж створюються переваги для когось із гравців.

Президент Янукович неодноразово заявляв, що притягатися до відповідальності будуть всі, якщо порушили закон, незалежно від партійності.

Проте, як зауважують критики влади, нині під вартою перебувають за звинуваченнями у посадових зловживаннях переважно представники колишнього уряду Тимошенко і опозиції.

Новини на цю ж тему