До Бахрейну введено війська Саудівської Аравії

Image caption Іноземних військових керівництво Бахрейну просить охороняти ключові об'єкти

Керівництво королівства Бахрейн після чергової хвилі антиурядових маніфестацій попросило допомоги в сусідів, які разом із Бахрейном входять до Ради співробітництва арабських держав Перської затоки.

Ідеться про Саудівську Аравію, Кувейт, Катар, Оман та Об'єднані Арабські Емірати.

У неділю в результаті чергових сутичок між демонстрантами та поліцією у Манамі постраждали десятки демонстрантів. В окремих районах столиці протестувальники забарикадували дороги.

Масові протести у Бахрейні спалахнули минулого місяця, коли після тривалих багатотисячних демонстрацій було усунуто від влади президентів Єгипту і Тунісу.

У понеділок Саудівська Аравія офіційно підтвердила інформацію про скерування на територію Бахрейну спецпідрозділів чисельністю 1000 осіб.

За словами очевидців, до Бахрейну вирушила колона із приблизно 150 бронетранспортерів та іншої військової техніки.

Керівництво ОАЕ також повідомило про надсилання до Бахрейну 500 своїх офіцерів поліції.

Вважається, що "запрошені" військові мають гарантувати безпеку нафтових та газових родовищ країни та різних фінансових інституцій.

Опозиційні до короля Бахрейну Гаміда-аль-Каліфи сили називають військове втручання сусідніх держав не інакше, як окупацією.

"Ми вважаємо прибуття на територію Бахрейну будь-якого чужоземного солдата чи будь-якого військового транспорту як справжньою окупацією та змовою проти беззбройного народу Бахрейну", - ідеться у заяві шиїтської опозиції.

Влада у королівстві, 70% якого становлять шиїти, належить сунітській меншості. Шиїти скаржаться на дискримінацію з боку сунітів і домагаються більших прав.

Опозиція відмовилася від запропонованого королем діалогу, вимагаючи відставки уряду.

Більшість опозиціонерів і протестувальників прагнуть не скасування у Бахрейні монархії, а щоби королівська родина віддала значну частину своїх повноважень виборному парламентові.

Деякі опозиціонери, втім, хочуть бачити Бахрейн республікою.

США, один із військових флотів яких базується у Бахрейні, закликали членів Ради співробітництва арабських держав до стриманості і поваги до прав народу Бахрейну. За словами речника Білого дому їхні дії мають бути такими, що підтримують діалог, а не зводять його нанівець.

Оглядач Бі-Бі-Сі із питань Близького Сходу Маґді Абдельхаді вважає, що військове втручання сусідніх, переважно сунітських, держав може поглибити шиїтсько-сунітське протистояння не лише у Бахрейні, а й в інших країнах регіону.

Новини на цю ж тему