Новий вибух на АЕС в Японії

Стовп диму над АЕС в Японії Копирайт изображения Reuters
Image caption Вибух на 3-му реакторі стався вслід за вибухом на 1-му реакторі у суботу

На третьому реакторі АЕС у Фукушімі в Японії стався вибух. За даними влади, контейнер, в якому міститься реактор, уцілів, а ймовірність радіоактивного забруднення - невелика. Згодом на 3-му реакторі відмовила система охолодження.

За останніми повідомленнями, фахівці готуються закачувати морську воду в 2-ий реактор, аби запогібти його перегріванню.

Внаслідок вибуху на АЕС у понеділок постраждали 11 людей. За даними офіційних осіб, до вибуху від радіації постраждали 22 людини.

Перший вибух на 1-му реакторі АЕС у Фукушімі стався у суботу. Читати подробиці

Копирайт изображения BBC World Service

Інженери працюють над тим, щоб відвернути ядерну катастрофу на електростанції, пошкодженій внаслідок потужного землетрусу, що трапився у п'ятницю.

Ще дві атомні електростанції, в Онагаві та Токаі, також мають проблеми, але, як повідомляють, менш серйозні.

Прем'єр-міністр Японії Наото Кан каже, що ситуація на АЕС у Фукушімі викликає серйозне занепокоєння. Голова уряду назвав нинішню ситуацію в країні найгіршою з часів Другої світової війни та закликав людей згуртуватися у подоланні наслідків землетрусу та цунамі. Читати тут

Число загиблих росте

Японські ЗМІ повідомляють, що в Міягі знайшли ще близько двох тисяч тіл. За останніми даними, число загиблих перевищило 3300 людей. Як передають місцеві ЗМІ, очікують, що загальна кількість жертв може сягти 10 тисяч.

Копирайт изображения Other
Image caption В районах, які постраждали від землетрусу, бракує їжі і води

У деяких регіонах країни бракує харчів, пального та питної води. Значна частина країни - без світла, в інших регіонах - електрику вмикають на короткий час.

Уряд радить людям не йти на роботу чи до школи в понеділок. Дуже обмежено працює транспорт.

Тисячі людей розміщені у притулках для біженців, не всюди є опалення.

ФОТО: Життя в Японії після цунамі

Японське міністерство оборони повідомило про дивовижний порятунок 60-річного чоловіка, що вчепився за дах зруйнованого будинку і протримався так 2 доби.

Чоловіка віднесло на 15 кілометрів від узбережжя. В нього був червоний одяг, яким він розмахував, щоби привернути увагу.

Зрештою, його побачили на військовому кораблі і врятували.

На біржі - падіння

Японський центробанк готується вкласти рекордні 182 млрд. доларів з резервного фонду у фінансову систему країни, щоб стабілізувати ситуацію.

Фондові біржі різко обвалилися, коли відкрилися вперше після землетрусу.

Індекс Ніккей впав на понад 6%. Провідні компанії в Японії зупинили виробництво, що призвело до різкого падіння їхніх акцій.

Новини на цю ж тему