Повстанці в Лівії ''відбили'' місто Брега

Повстанці в Адждабії Копирайт изображения Other
Image caption Повстанці намагаються утримати міста на сході країни

Опозиційні сили в Лівії твердять, що вони відбили місто Брега. Повстанці кажуть, що захопили урядових вояків у полон і вбили багато солдатів.

Підтвердження заяв повстанців із незалежних джерел немає.

Напередодні війська Каддафі відтіснили повстанців з міста Брега в результаті масованого наступу і повітряних обстрілів.

Копирайт изображения Other
Image caption Війська Каддафі наступають на повстанців

Також повідомляють про бомбардування міста Адждабія.

Дипломатичні зусилля

Франція намагається переконати Раду безпеки ООН у необхідності запровадження над Лівією зони, забороненої для польотів.

Повстанці визнали у заяві, що вони не можуть змагатися з авіасилами Каддафі, і підтримали вимогу про запровадження заборони на польоти над Лівією.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Бенгазі каже, що такі вимоги лунатимуть ще голосніше, якщо війська Каддафі наблизяться до того міста.

У суботу таку ініціативу підтримала Арабська ліга. Читати тут

Ліга арабських держав, до складу якої входять 22 країни, на зустрічі в Каїрі у суботу також вирішила встановити офіційні контакти з перехідною радою, створеною повстанцями в Лівії.

Події на Близькому Сході

  • До Бахрейну на вимогу влади прибули війська країн Перської затоки, включно з 1000 солдатів із Саудівської Аравії. Цьому передували найгірші сутички у країні, в результаті яких десятки людей було поранено. Опозиція прирівнює прибуття іноземних військ до окупації.
  • У Ємені щонайменше 100 людей було поранено в результаті сутичок між поліцією і демонстрантами. Поліція застосувала газ і вогнепальну зброю. У суботу в результаті подібних сутичок загинуло шестеро людей. США висловили стурбованість нападами на демонстрантів.
  • У Саудівській Аравії близько 200 людей зібралися біля міністерства внутрішніх справ, вимагаючи звільнення затриманих родичів.
  • В Омані з’явилися ознаки, що влада йде на поступки. Султан сказав, що передасть деякі повноваження законодавчій раді.
  • У Марокко повідомляють про сутички у місті Касабланка, де сили безпеки намагалися штурмувати штаб-квартиру лівої партії, в якій переховувалися учасники протестів. Поліція у неділю заблокувала головну площу міста.

Новини на цю ж тему