Посланець ООН зустрічається з лівійським урядом

Бої не вщухають Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption У Лівії бої не вщухають

Спеціальний посланець ООН приїхав до Тріполі та розпочав переговори щодо врегулювання кризи із предсатвниками лівійського уряду.

Абделілах аль-Хатіб зустрівся із міністром закордонних справ Лівії та закликав негайно припинити урядове насильство у відповідь на протести опозиції.

Рада безпеки ООН вже наклала санкції на уряд Лівії, а Ліга арабських держав виступила за запровадження зони, забороненої для польотів польотів.

Тим часом міністри закордонних справ країн великої вісімки обговорюють лівійську кризу в Парижі.

Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі, вже очевидно, що немає єдиної позиції щодо необхідності військового втручання.

Прем'єр-міністр Туреччини, яка є членом НАТО, Реджеп Таїп Ердоган каже, що будь-яке іноземне вторгнення погіршить ситуацію:

"Ми бачили чимало прикладів того, що іноземні інтервенції, особливо військові, лише поглиблюють проблему. Тому ми вважаємо можливу військову інтервенцію НАТО чи якоїсь країни до Лівії дуже шкідливою. Більше того, ми вважаємо, що це призведе до небезпечних наслідків".

Американський держсекретар Гіларі Клінтон, яка також присутня на зустрічі у Парижі, зустрілась з лідером нової опозиції у Лівії Махмудом Джабрілем.

Як повідомляють, зустріч тривала 45 хвилин, проте наразі невідомі контректні питання, що обговорювали під час цієї зустрічі.

Лідери повстанців закликали міжнародну спільноту допомогти їм в обмеженні ресурсів, на які можуть розраховувати війська Каддафі під час нападів на повстанців на сході країни.

Опозиційні сили наразі повідомляють про запеклі сутички з лояльними до полковника Каддафі військами за місто Адждабія.

Копирайт изображения Other
Image caption Війська Каддафі наступають на повстанців

Франція та Велика Британія намагаються переконати Раду безпеки ООН у необхідності запровадження над Лівією зони, забороненої для польотів.

Повстанці визнали у заяві, що вони не можуть змагатися з авіасилами Каддафі, і підтримали вимогу про запровадження заборони на польоти над Лівією.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Бенгазі каже, що такі вимоги лунатимуть ще голосніше, якщо війська Каддафі наблизяться до того міста.

У суботу таку ініціативу підтримала Арабська ліга. Читати тут

Новини на цю ж тему