Викрито найбільшу мережу педофілів

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Мережа діяла через легальний Інтернет-форум зареєстрований у Голландії

Міжнародна поліція на чолі з координаційною групою з Британії зруйнувала найбільшу досі мережу Інтернет-педофілів.

Міжнародна мережа налічувала до 70000 учасників у тридцяти країнах. Поліція отримала 4000 задокументованих звітів про її діяльність, арештувала 184 підозрюваних осіб і ідентифікувала 230 дітей, які зазнали наруги.

Усього підозрюється 670 осіб, з яких 121-го заарештовано у Британії.

Операція Operation Rescue британського Центру захисту дітей від експлуатації в Інтернеті тривала три роки.

Слідчі повідомили, що мережа діяла через легальний Інтернет-форум, зареєстрований у Нідерландах, але учасники були з цілого світу. Підозрюваних виявлено у Британії, Австралії, Італії, Канаді, Новій Зеландії та Таїланді.

Учасники мережі створили приватний Інтернет сайт boylover.net і розробили прихований метод ділитися відео-файлами та фото скривджених дітей.

Серед підозрюваних 240 британців є вчителі, поліцейські та вихователі молоді.

Слідчі з британського спеціалізованого підрозділу CЕОР (Child Exploitation and Online Protection Centre) зуміли увійти в мережу під виглядом пересічних учасників і зібрати необхідні для суду матеріали.

Серед підозрюваних була одна жінка, а 33 особи у Британії вже засуджені судами. Серед останніх був і лідер скаутів в Уельсі Джон Макмардо.

Нові досягнення в Інтернеті

Керівник підрозділу поліції СЕОР Пітер Девіс заявив, що "масштаб і успіх операції Operation Rescue встановив нові стандарти. Хоча зловмисники вважали, що діяли анонімно через Інтернет, технологія дозволяла виявити всі їхні контакти й обмін файлами".

Операція Operation Rescue розпочалася, коли британські та австралійські слідчі одночасно виявили голландський веб-сайт, який слугував місцем зустрічі педофілів.

У 2008 році вдалося арештувати чотирьох підозрюваних у Таїланді. З них двоє були британцями.

У березні 2008 року було виявлено власника сервера у Голландії, на якому містилися порнографічні веб-сайти.

Керівник Інтерполу Роб Вейнрайт заявив: "Я пишаюся надзвичайною роботою наших експертів, які допомагали поліцейським в різних країнах світу зареєструвати свідчення у цьому надзвичайному випадку".

Новини на цю ж тему