Флотські суперечки за землю

Україна розраховує на завершення повної інвентаризації кримських земель та майна, що їх орендує російський Чорноморський флот, не пізніше початку 2013 року.

Image caption Флот - це не тільки кораблі, але й багато гектарів землі

Про бажання Києва пришвидшити облік "флотської" землі заявив у Севастополі посол з особливих доручень МЗС України Віктор Семенов, коментуючи перебіг українсько-російських переговорів щодо діяльності ЧФ РФ.

З оптимізмом…

"Зараз більша частина інвентаризації по землі, а саме дані по більшості з 400 ділянок, які є у базових угодах і які підлягають інвентаризації, вже надіслані Україною російській стороні. Крім того, представники державних майнових структур Росії та України дійшли висновку, що процес обміну документами можна прискорити. Тож, я думаю, рік, максимум, два роки - і ми завершимо цю інвентаризацію", -- сказав Бі-Бі-Сі український дипломат.

…та із реалізмом

Image caption Віктор Семенов (ліворуч) з українського МЗС пропонує прискорити інвентаризацію землі, а Олександр Бавикін (праворуч) із російського МЗС каже, що спочатку треба "уточнити методологію"

Водночас співголова підкомісії з функціонування ЧФ російсько-української міждержавної комісії, посол з особливих доручень МЗС Росії Олександр Бавикін висловився більш стримано: на його думку, інвентаризацію буде проведено, як сказав дипломат, "у реальний термін".

На думку російського дипломата, розпочата кілька років тому інвентаризація орендованих для Чорноморського флоту українських земель затягнулась через, як сказав пан Бавикін, "виникнення під час огляду земельних ділянок досить складних технічних питань".

"Дуже багато ділянок та інших об’єктів нерухомості, що орендуються Чорноморським флотом. Весь цей час ця робота тривала. Українські та російські експерти в галузі нерухомого майна працюють на місцях: обмірюють ділянки, порівнюють дані, обмінюються ними. Ми якраз і приїхали до Севастополя, аби уточнити методологію цієї роботи, у ході якої виникають різні аспекти, за рахунок яких, думаю, можна й пожвавити цю роботу", - пояснив Бі-Бі-Сі Олександр Бавикін.

Загрузли у документах чи у вказівках "згори"?

Попри заяви дипломатів, що двостороння робота позбавлена політичного впливу та містить суто технічну складову, протягом останніх років, особливо за президентства Віктора Ющенка, інвентаризація відчутно загрузла у документальному обігу.

Спеціалісти стверджують, що у групи з інвентаризації, якою опікується Фонд держмайна України, свого часу виникли певні проблеми процедурного характеру, а саме щодо доступу на орендовані російськими військовими території. Йшлось навіть про односторонній переоблік українськими інспекторами зовнішніх периметрів орендованих Росією територій.

"Але я не бачу великих проблем: триває безперервна копітка технічна робота", - відкидає підозри "у політичній доцільності" посол з особливих доручень МЗС Росії Олександр Бавикін.

Image caption Як будемо інвентаризувати: за внутрішнім чи зовнішнім периметром?

У свою чергу, посол з особливих доручень МЗС України Віктор Семенов запевняє, що тепер в інспекціях обов’язково працюватимуть спеціалісти Фонду держмайна України, Департаменту майна Міноборони, Держкомзему України, а також представники Чорноморського флоту.

Український дипломат також заявив, що нарешті вироблена "нова методологія проведення інвентаризації, здатна пожвавити процес огляду орендованих земель".

Поступка, яка завжди може стати непоступливістю

На думку аналітиків, пожвавлення інвентаризації орендованих флотських земель є певною поступкою Росії на користь Україні після підписання Харківських угод.

Коли ж саме буде завершено багаторічний огляд земель ЧФ, на думку оглядачів, залежатиме не від бажань української сторони, а від загальної політичної атмосфери у російсько-українських стосунках, яка, схоже, вкотре формуватиметься одразу після чергових парламентських виборів в Україні.

Новини на цю ж тему