Правозахисники просять Київ припинити депортації

Центр для затриманих мігрантів, Мукачево Копирайт изображения AP
Image caption Нелегальних мігрантів утримують в центрах біля українського кордону

Правозахисна організація Міжнародна амністія та Регіональне Представництво Управління верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні заявляють про можливе порушення прав близько десяти афганських біженців, які попросили про притулок в Україні.

Людей, за даними Міжнародної амністії, майже 3 доби тримали в аеропорту Бориспіль. Організація у повідомленні на своєму сайті каже, що засуджує неналежне поводження з цими людьми, яких начебто побили прикордонники і не надали воду, харчі та медичну допомогу.

"Внаслідок поганого поводження дехто з них серйозно поранений", - йдеться у повідомленні.

Крім того, Андреа Губер, заступник директора Міжнародної амністії у Європі та Центральній Азії, закликає владу України припинити депортації.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

У повідомленні правозахисної організації йдеться, що дехто з затриманих намагався отримати в Україні притулок, але їхні прохання відхилили, а тепер вони не можуть подати на апеляцію, що суперечить міжнародним зобов'язанням України.

Афганці також поскаржилися правозахисникам, що їм не надали перекладача ані під час прохання про притулок, ані в період підготовки депортації.

"Вони твердять, що від них вимагали підписати документи на мові, яку вони не розуміють", - сказано в повідомленні Міжнародної амністії.

Правозахисники також просять Україну забезпечити доступ затриманих до адвоката та до працівників Управління верховного комісара ООН у справах біженців. У тій організації також говорять про порушення прав затриманих афганців.

В управлінні також звертають увагу на те, що афганських біженців намагаються депортувати з України попри те, що на батьківщині їм загрожує небезпека.

"Це дуже яскраве підтвердження того, що система надання притулку в Україні не працює. Сьогодні це стосується цих 14 афганських громадян, завтра торкнеться когось ще" - сказав Бі-Бі-Сі речник організації Максим Буткевич. Читати подробиці

За даними правозахисників всього були затримані 14 вихідців з Афганістану під час спроби перетнути кордон, але згодом 6 з них депортували.

У Державній прикордонній службі України підтвердили, що було організовано примусове видворення групи громадян Афганістану через пункт пропуску "Бориспіль":

"Однак під час видворення іноземці в агресивній та провокативній формі перешкоджали процедурі видворення. У межах чинного законодавства співробітники Державної прикордонної служби України вжили вичерпних заходів, в тому числі й примусового впливу щодо встановлення порядку".

Новини на цю ж тему