Італія скромно святкувала 150р. державності

17 березня Італія святкувала 150 років державності. Країна була об'єднана 1861 року після низки повстань і воєн між суперницькими силами.

Копирайт изображения AP
Image caption Італійці під парасольками в кольорах національного прапора.

Але не в усіх італійців у ці дні був святковий настрій. Були навіть суперечки про те чи мав цей день стати національним вихідним. Кореспондент Бі-Бі-Сі Данкан Кеннеді каже, що так річниця виявила більше того, що роз'єднує, а не об'єднує Італію.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Починаючи від прем'єр-міністра Сильвіо Берлусконі і нижче - країна переповнена скандалами, політичними чварами та протистояннями. Справжньої налаштованості святкувати немає.

Навіть у Турині, що був першою столицею країни в 1861 року, хоч прапори вивісили, але вони не розвівалися, нагадуючи про брак святкового настрою.

Директор нового музею возз'єднання країни Роберто Ґячіно каже, що ті, хто має проблеми з річницею - помиляються: "Я вважаю, що противники річниці йдуть всупереч логіці. Це ж наша історія. Це наше возз'єднання. Чому нам це відкидати?"

Італія завжди була спільністю різних народів та культур. Навіть сьогодні можна бачити ознаки певної напруги.

На мітингу партії Півнінча ліга, що виступає за автономію італійської півночі, активіст Стефано Алласіа каже, що він, насамперед, вважає себе туринцем, а вже по-друге - італійцем.

Пан Алласіа каже, що замість святкування збирається "на пляж зі своєю родиною". За його словами "північ Італії виробляє все, південь же ж лише споживає, не даючи нічого взамін."

Кореспондент Бі-Бі-Сі доходить висновку, що об'єднання Італії є не доконаною історичною подією, а процесом, який триває й донині.