ООН дозволила всі заходи для захисту лівійців

Рада Безпеки ООН схвалила резолюцію, яка дозволяє застосувати всі необхідні заходи задля захисту цивільних у Лівії від атак сил, лояльних полковнику Муаммару Каддафі.

Копирайт изображения Getty
Image caption Хоча Росія та Китай не підтримали резолюцію, вони також не скористалися правом "вето".

Документ дозволяє запровадження зони вільної від польотів, але виключає проведення наземної операції.

Франція каже, що військові дії можуть розпочатися вже у найближчі години.

Кореспондент Бі-Бі-Сі розповідає, що резолюція надає міжнародну легітимацію військовим діям проти урядових лівійських військ.

"За" проголосували 10 країн, 5 - утрималися. Серед них - Росія, Китай та Німеччина.

Посол Великої Британії в ООН Марк Грант сказав, що резолюція має на меті припинення насильства у Лівії, а також захист цивільних та надання їм можливості самим визначати майбутнє.

Натомість прихильник лівійського лідера Муаммара Каддафі, Мохаммед аль-Салам, каже, що його не здивувало таке рішення Ради Безпеки.

"Ми передбачали таке рішення. Їм потрібна лівійська нафта, і ви знаєте, що вони не мають причин так вчиняти, адже Лівія - це одна з найстабільніших країн світу. Це голосування стало можливим завдяки таким арабським зрадникам як Катар, а також тому, що Об'єднаними націями маніпулюють, і ООН є частиною змови проти Лівії. Ми дякуємо за розуміння нашим друзям, це Китай, Росія та Німеччина. Ми також чекаємо рішення Африканського союзу", - каже він.

Натомість у Бенгазі, яке перебуває під контролем повстанців, резолюцію ООН зустріли святкуваннями, зокрема улаштували феєрверк. Люди стріляли у повітря та подавали сигнали зі своїх авто.

Один з лідерів лівійської опозиції Саадон аль-Місрати розповідає про святкування і в іншому лівійському місті: "У Місраті майже всі люди вийшли на вулиці, щоби відсвяткувати це. Ми чуємо звуки пострілів, це люди стріляють у повітря. Люди вітають відповідь міжнародної спільноти. Без сумніву, це надзвичайний крок до повалення режиму Каддафі".

Втім, ще до голосування у Раді Безпеки ООН лівійська влада заявила, що будь-яке іноземне втручання у ситуацію в країні поставить під загрозу морське та повітряне сполучення у Середземномор'ї.

Військовий комітет Лівії заявив, що його цілями стануть усі військові та цивільні об'єкти у Середземному морі.