Ажіотаж і черги через податкові декларації

звітність
Image caption Звіти треба подати впродовж 2 робочих і 2 вихідних днів

По всій Україні вишикувалися багатогодинні черги біля податкових інспекцій і відділень Пенсійного фонду. Ажіотаж викликаний нововведенням, згідно з яким підприємці мають подати податкову декларацію з 17-го до 21-го березня, а не до 1-го квітня, як це було раніше.

Нещодавно ухвалений Податковий кодекс зараз вимагає щомісячну декларацію про прибутки, а не щоквартальну, як було раніше.

Підприємець Вадим Мамедов у програмі "Ранок з Бі-Бі-Сі" твердив, що черги біля Податкової адміністрації саме через ці нововведення:

"Наша влада хоче ввести штрафні санкції заднім числом. За те, що люди, приватні підприємці, не заплатять вчасно, не подадуть вчасно ці податкові місячні звіти. І це буквально 3-4 дні тому – сказали, що треба заплатити. Вишукалися довжелезні черги."

Якщо підприємець не встигає подати декларацію про прибутки, то необхідно платити штраф 510 гривень за кожен місяць.

Пан Мамедов говорить, що звіт щомісяця забирає в нього час – замість того, щоб працювати, необхідно стояти в чергах і заповнювати бланки: "Зараз ввели щомісячні звіти. Ніхто нічого про це не знав, але якщо хтось не встигне подати ці звіти до 21 березня, то за кожен місяць буде нараховуватись штраф. Але, наприклад, вже в квітні це вже буде помножуватись на два."

У Податковій службі говорять, що для того, аби всі встигнули подати звіти, у податкових інспекціях працюватимуть на вихідних з 8 до 21 години.

Крім того, голова ДПС України Віталій Захарченко заявив, що є можливість подати декларацію в електронній формі: "Ми рекомендуємо використовувати засоби електронного зв’язку для надання податкової звітності. Судячи з досвіду окремих регіонів України, де більшість платників обрали саме таку форму подання декларацій, це суттєво зменшує особисті контакти з податківцями та економить час як платників податків так і наших фахівців, і черг не виникає".

Однак, за словами підприємців, вони віддають перевагу подати свою декларацію з рук у руки, бо раптом електронний лист затримається і будуть накладені штрафні санкції.

У парламентському комітеті з питань фінансів і податкової політики кажуть, що вже ініційовано зміни до нового Податкового кодексу.

Голова комітету Віталій Хомутинник твердить, що найближчим часом будуть внесені зміни і звіт знову стане щоквартальним.

Новини на цю ж тему